2012.aasta tähtsamad sündmused IT-valdkonnas

Palju õnne! Oleme üle elanud 21.12.12 maailma lõpu, mille Maajade kalender oli ennustanud, möödunud on kuupäev, mis esineb kord 1000 aasta jooksul, ehk 12.12.12. Suurbritannia kuninganna Elizabeth Teine on selleks aastaks troonil olnud juba 50 aastat. Putin on taas president, kodusõda Süürias kestab siiamaani, Põhja-Koreas on võimule tulnud uus juht jne. Kuid kuna tegemist on tehnika-teemalise blogiga, siis vaatame, mida tähelepanuväärset on toimunud möödunud aasta jooksul IT-valdkonnas.

SkyDrive

Nüüd saab kogu vajaliku infot ja dokumente hoida õhus!

Õigemini serveritel mis asuvad kasutajast kaugel või lähedal. Nende serveritega saab ühenduse ka tavalise kontori tarkvaraga, mis teeb failidehoidla kasutamise väga mugavaks. Kui info ei mahu tasuta antud pilve, võib alati pilvekest suurendada.

Skydrive

 

 

Retina Display

Retina Display on Apple loodud uut tüüpi ekraanid, mille resolutsioon õigemini lahutusvõime on 326 ppi, inimese silm on võimeline lahutama 300 ppi. Mis muudab pildi palju ilusamaks, realistlikumaks ja kontrastsemaks.

Windows 8

Uus operatsioonisüsteem on alati hea. Eriti kui värske OS on veel ka hea. Uues Windowsis on lihtsam juhtimisüsteem, isiklik pilv SkyDrive’i serveril, rakenduste pood, integreeritud Facebook, Twitter ja teised veebilehed välja arvatud Google programmid ja veebilehed.

windows-8-start-menu_1

USB 3.0

Nüüd on andmevahetus palju kiirem kui eelneva USB-pordi vahendusel. Just oli aeg, kui suureks uudiseks USB 2.0 mis tagas infovahetuse kiirusel 480 MB/sekundis, USB 3.0 on võimeline infot edasi-tagasi saatma kiirusel 4.7 GB/sekundis.

usb3_logo

Siri

Steve Jobsi viimane idee teostus. Kuigi häälkontroll on alles toorevõitu, võib kasutaja telefoni kaudu mitte ainult rääkida, vaid ka rääkida telefoni endaga, andes talle käsklusi. Autotööstus näeb antud tehnoloogias suurt potensiaali.

Siri-snapshot

SSD sülearvutites

Praeguse põlvkonna sülearvutites on vanad, paksud, mahukad HDD kõvakettad on asendunud saledate, võimsate, vaiksete SSD kõveketastega. Praegu oleneb sülearvutite hind suuresti SSD mälu mahust, kuna tegemist on uue tehnoloogiaga. Kuid asi on oma hinda väärt.

solid_state_drive_ssd

Outlook.com

Kui te tahate luua originaalse nimega e-maili aadressi, siis on teil hea võimalus. Microsoft on loonud uue e-posti domeeni, ning veel võib registreerida korraliku nimega aadressi. Kuid kiirustage, viimase 4 kuu jooksul on antud domeenil registreerunud juba üle 25 miljoni inimese.

eb-newmail-outlook-logo

SMS sai 20.aastaseks

Sellel aastal möödus 20 aastat hetkest, kui saadeti maailma esimene SMS-sõnum. Nii kurb kui see ka poleks, kuid sms-sõnumite ajastu hakkab lõppema. Milleks maksta sõnumite eest, kui neid on võimalik sama edukalt või isegi edukamalt saata Twitteri, Facebooki ja muude veebilehtede kaudu.

SMS-Turn

iPhone 5 ja iOS 6

Esimene iPhone, mis ilmus pärast Steve Jobsi surma. Jep, kontroll on lõtvunud, keegi ei hakkanud eriti pingutama, kui pole karmi kontrolli. Uus mudel tehti lihtsalt natuke pikemaks, hind on ka nagu tavaliselt kõrge ja kurikuulus Apple Maps, mis on niivõrd vale, et lihtsalt õudne. iOS 6 pole sugugi halb kuid Apple Maps ja viies mudel seerias rikub iOS reputatsiooni.

iphone5rus_nowm

Instagram ja Facebook

Kõige targem tegu, mida Facebook sellel aastal tegi on foto-twitteri Instagrami enda tiiva alla võtmine.  Facebook üritab kuidagi pinnal püsida, vahendeid valimata. Facebooki järgmiseks “ohvriks”  võib langeda “Whatsapp”.

instagram

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s