Millist tüüpi sülearvuteid on olemas?[Uuendatud 2014]

Dell-Updates-Studio-laptops-With-Core-i3-i5-and-i7-Chips-2Tänapäeval on sobiva sülearvuti valik päris keeruline ülesanne. Elektroonika poodi minnes, võtab kohe silme ees virvendama nii suurt kaasaskantavate  arvutite valikut nähes. Siin on nii Macbook-d ja Dell-d, kontori-ja mänguriarvutid, hübriidid ja netbookid. Kuid mis neid üksteisest eristab ning mille poolest on üks sülearvuti tüüp teisest parem?  Selles postituses tutvustan ma teile sülearvutite erinevaid liike ning iga tutvustan igaühe eeliseid ning puuduseid.

 

Netbook

Tegemist võib olla mõningate arvates juba välja surnud arvutitüübiga, kuid sellegi poolest võib seda mõningate arvutipoodide letidel näha. Netbook, nagu ehk juba ka nimi ära ütleb, on sülearvuti, mille otstarbeks on Internetis surfamine, kuid samas see minh-pro__HuyenLizziewiththeToshibanetbook_photo_5võimaldab ka mõningal määral kasutada kontori tarkvara ja teha muid lihtsamaid igapäevaseid toiminguid.

Netbookid on kompaktsed, kerged ja suure akukestvusega, mis on ideaalseks lahenduseks kasutajale, kellel on igapäevaselt vaja endaga kaasas kanda arvutit märkmete tegemiseks ja Internetis surfamiseks. Netbook ei sobi nõudlikele arvutikasutajatele, kes tahavad teha arvutiga midagi tõsisemat. Mini süleraali väike kaal tuleneb sellest, et riistvara on sellel vähevõimas, OS on seadmel piiratud kasutusvõimalustega ja aku võib seadmel tavalisest kiiremini kuluda, kui arvutis mõnda “raskemat” veebirakendust kasutatakse.

Plussid Miinused
Netbook on mõeldud kaasas kandmiseks, seetõttu on taolised arvutid üldjuhul kompaktsed ja kaaluvad vähe. Kuna netbook peab olema võimalikult kerge ja kompaktne, peavad nad kaalust alla võtma riistvara arvelt. Seetõttu on netbookide riistvara vähevõimsam kui täisväärtuslikul sülearvutil.
 Netbooki akud kestavad kaua, kuna nad on siiski mõeldud selleks, et neid kasutataks vooluvõrgust eemal.  Netbookide akumaht on piiratum kui sülearvutil, kuid selle riistvara kulutab vähem energiat ning see tagab aku pikema eluaja.
Kuid kuna netbooki riistvara on niivõrd “nõrk”, ei pruugi arvuti alati sujuvalt töötada, ning suurema koormuse puhul hakkab arvuti rohkem energiat kulutama. Seetõttu tuleb pidevalt arvuti aku seisukorda.
 Netbookid on suhteliselt odavad, olenevalt mudelist ja tootjast võib hind olla 200-600€  Odavad netbookid ei ole kvaliteedilt eriti head ning kuna seadet ohustavad pidevalt välised keskkonnatingimused võib ta kergesti katki minna.

965847Tahvel-sülearvuti hübriid

Netbookid on kadumas, kuna need tõukavad turult minema tahvelarvutid. Tahvelarvutid on praktiliselt sama funktsionaalsusega, mis netbook, kusjuures on tahvlid isegi mobiilsemad, nad on kerged ja kompaktsed ning nende aku kestvus on mõningal juhul pikem kui netbookil. Netbookil ja tahvelarvutil on omad plussid ja miinused, kuid kui te ei suuda otsustada, kas valida tahvel või mini-rüperaal, siis kuldseks keskteeks on tahvel-sülearvuti hübriid.

Hübriid võib olla kahte sorti:

  • Sülearvuti-tahvel, mis on eelkõige sülearvuti, kõikide sülearvuti eelistega. Lisaboonuseks on see, et seadme küljest võib lahti võtta ekraani, mis muutub iseseisvaks tahvelarvutiks.
  • Tahvel-sülearvuti, seadme puhul on tegemist rohkem tahvliga, kui sülearvutiga. Seadme külge käib väline klaviatuur, mis muudab tahvli justkui rüperaaliks.
Plussid Miinused
 Seadmes on koos sülearvuti funktsionaalsus (klaviatuur, jahutus, aku), kui ka
tahvelarvuti mobiilsus.
 Pole leitud seda ideealset lahendust taolise hübriidi jaoks. Kui on tahvel hea, siis sülearvuti on kehv, või siis vastupidi on sülearvuti keskpärane ja tahvel on kehv. Kui valida sülearvuti-tahvli versioon, siis ei pruugi
tahvelarvuti iseseisva seadmena olla eriti võimas ja funktsionaalne. Tahvli-sülearvuti hübriidi puhul võib see klaviatuur olla suhteliselt halva kvaliteediga.
 Taolised hübriidid on suhteliselt kallid.

tooarvutiKontori ehk keskklassi sülearvutid

Keskmisesse hinnaklassi kuuluvad arvutid keskpäraste komponentidega mis sobivad kontori tarkvaraga töötamiseks ja Internetis surfamiseks.  Suuremate programmidega töötamiseks  selline arvuti ei kõlba. Kontori sülearvutite eeliseks on nende hind, nad on kõige odavamad sülearvutite hulgas, kuna nende komponendid ei ole eriti võimsad.

Plussid Miinused
 Vastab tavakasutaja igapäevastele arvutikasutamise nõuetele. Seadmete riistvara pole võimas.
Hind on sülearvutitel on ka suhteliselt vastuvõetav: 400-600€

Chromebook-d

Chromebook-d on paljude elektroonikaseadmete tootjate poolt toodetud madala hinnaklassi arvutite mudelid. homepage-promoChromebook-d on “nõrga” riistvaraga, kompaktsed, õhukesed, kerged sülearvutid. Kuid miks on selle mudeliseeria nimetuses sõna “Chrome” ja mis on nendes nõnda erilist?

Asi on selles, et Chromebook-i tootemark kuulub Google-le ja need sülearvutid jooksutavad Chrome veebipõhist operatsioonisüsteemi. Ehk põhimõtteliselt pole taolistel arvutitel traditsioonilist OS-i, vaid ainult Google Chrome veebisirvija ja tarkvara asemel on veebisirvijate pluginad ja -rakendused.

Plussid Miinused
 Chromebook-i mudelid on üldjuhul kerged, õhukesed ja kompaktsed Seadmete riistvara on väga “nõrk”, sellest piisab ainult veebilehtede avamiseks ja veebirakenduste jooksutamiseks.
 Chromebook-d on odavad, hind alates 200€  Chromebook-d jooksutavad Chrome WebOS-i ning seega ei saa arvutit kasutada ilma Internetiühenduseta.

Toshiba-Qosmio-X500-Multimedia-LaptopMultimeedia sülearvutid

Kui te ei suuda vaadata madalama kvaliteediga kui HD resolutsiooniga filme või teile meeldib viita aega arvutimänge mängides, siis sobib teile just multimeedia-sülearvuti. Arvutil on võimsam sisu, eredam ekraan kui kontori sülearvutil, keskpäraste näitajatega videokaart ja kõige uuemaid tehnoloogiaid kasutades ehitatud kõlarid. Protsessoriteks on kas Intel i3, i5 või isegi i7. Üldjuhul on sellised arvutid rasked ja mõõtmetelt suured, kuigi on ka muidugi erandeid.

Plussid Miinused
 Võimaldab töötada nõudlike programmidega, vaadata HD-lahutusvõimegafilme, mängida keskpäraste
süsteeminõuetega arvutimänge, kuulata hea kvaliteediga muusikat.
 Taolise riistvaraga arvutid on rasked, neid on tülikas endaga kaasas kanda.
 Taolised arvutid kuuluvad kõrgema hinnaklassi hulka, hind 600-1500€.

toshiba-qosmio-x300-16c-17-inch-gamer-laptop-006Mänguri sülearvutid

Mängu sülearvutid on kõige võimsamad kaasaskantavatest arvutitest, kuna tänapäeval on arvutimängude süsteeminõuded kõrged. Kontoritöö jaoks sellist arvutit osta pole mõttet. Mängu-sülearvuti komponendid on kõige võimsamad, mis on hetkel saadaval. Ekraanid on suured(suurus ulatub 17,3 tollini), hea resolutsiooniga ja suure vaatenurga. Ka klaviatuur on tehtud  spetsiaalselt mängimise jaoks mugavaks. Need pole ainult kõige võimsamad, vaid ka kõige kallimad rüperaalid. Odavamalt kui 1300 euro eest te ühtegi korraliku mänguri arvutit ei saa.

Plussid Miinused
 High-end komponentidega sülearvuti  Taolise võimsa riistvaraga arvutid on rasked
ja kogukad ning neid on tülikas kaasas kanda.
 Hind alates 900€

apple-macbook-airEliitklassi sülearvutid

Taoliste eliitklassi arvutite puhul pole oluline niivõrd seadme riistvara, kompaktsus jm. mis on muidu rüperaalide puhul oluline. Eliitklassi arvutite puhul on tähtsam välimus kui sisu. Eliitklassi sülearvuti võib olla nii äriklassi arvuti kui ka  keskmise hinnaklassi värvikireva korpusega netbook. Nende ühiseks jooneks on peaaegu ideaalsuseni viimistletud korpus, milles on kõik läbi mõeldud.

Seda tüüpi arvutid võivad isegi määrata omaniku staatuse ühiskonnas. Eliitklassi rüperaalid on ka kõige ihaldusväärsemad ja kõige pilkuköitvamad arvutid.

Plussid Miinused
 Arvutitel on ilus disain ning nad on ihaldusväärsed.  Nad on üldjuhul väga kallid (vahel ka põhjendamata kallid)
 Arvutid on üldjuhul hea kvaliteediga ja tugev klienditugi.  Nende riistvara ei ole kõige võimsam ning ei vasta arvuti hinnale.


322826Ultrabook

Ultrabook-d on põhimõtteliselt Windows-i põhised Macbook-d: õhukesed, kerged, väga võimsa (high-end) riistvaraga sülearvutid. Taolised arvutid võimaldavad teha praktiliselt kõike, välja arvatud suuri mänge mängida, kuna ultrabookides on kasutusel sisseehitatud graafikaprotsessor. Aga muidu on tegemist igati high-end arvutiga, millel on ilus disain.

Plussid Miinused
 Arvutitel on võimas riistvara  Hind: alates 900€
 Arvutid on kompaktsed, kerged, ilusad

 

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s