Ärimees level 40 ehk kuidas online-mängude pealt raha teenida #1

gamingÜldjuhul on arvutimängude mängimine vaid ajaraiskamine, eriti mmo-tüüpi mängude mängimine. Arvutimängudel ja nende mängimisel on nii head kui halvad küljed, kuid sellest räägime veidi hiljem. Selles artiklis tahaksin teile rääkida kuidas mõned ettevõtlikud inimesed nendes mängudes  pärismaailma raha teenivad.

Üldjuhul on sellised tehingud mängusiseselt keelatud, kuid reeglid on teadupoolest olemas selleks, et neid rikkuda. Ning nende reeglite rikkumiseks on täiesti arvestatav argument olemas.   Mängusiseste artefaktide ja relvade eest on mõningad mängijad nõus välja käima päris korralike summasid. Mida haruldasem ja tugevam relv või ese, seda rohkem on mängija nõus maksma. Pealegi ainuke karistus sellise kuriteo eest on müüja kasutaja blokeerimine serveril. Kuid kes hakkab mõtlema mingisugusest mänguserverile juurdepääsu keelust kui saab teenida sadu eurosid kuus, peaaegu mitte midagi tehes?

Mängutegelase arendamine

characterÜks kõige populaarsemaid pärisraha teenimise viise on müüa aega. Mitte sõna otseses mõttes muidugi.  Põhimõte on lihtne: samal ajal kui tavalised kasutajad tunnevad rõõmu oma enese tegelase arendamisest, kulutavad selleks aega ja närve, maksavad rikkamad inimesed teistele mängijatele, et nemad tegeleksid nende tegelase arendamisega. Kui tegelane on juba peaaegu maksimumini arendatud võtavad tellijad mängutegelase juhtimise enda peale üle. Tegelase arendamisele kulub mitu nädalat üksluist ja samas pingelist tööd, kuid tegemist pole  eriti tasuva tööotsaga. Hind varieerub, olenevalt tegelase tasemest, klannist, esemetest ja relvadest mis tegelasele kuuluvad ja kulutatud ajast, et selline tegelane arendada. Tegelase arendamise keskmine hind on 170-500 eurot.

Haruldaste esemete ja relvade müük

Populaarsuselt teine raha teenimise viis. Igas MMO mängus on olemas omad haruldased ja ihaldusväärsed esemed, mida jahitakse tervete klannidega. Kuid vähem edukamad mängijad võivad samuti tahta sellist eset. Osa neist on valmis välja käima päris suuri summasid, et saada ihaldusväärse artefakti omanikuks. Näiteks Lineage 2 mängu serveris Teon, küündib mõningate relvade hinnad 10 000 USD-ni.

specialitems

Mänguvaluutaga kauplemine

Kõik, kes on kokku puutunud arvuti/online-mängudega teavad, et mänguvaluuta eest saab online-mängudes teatud eeliseid osta. Mustal murul kaubeldakse ka sellise kaubaga. Pärisraha eest saab mänguvaluutat, mida saab siis oma äranägemise järgi mängu siseselt kulutada. Mõningates mängudes toimub ka vastupidine protsess, kus mänguvaluuta võib vahetada pärisraha vastu. Reeglite järgi on see ka loomulikult keelatud.

Arendatud tegelaste müük

Mõned kasutajad lähevad nii kasuahneks, et müüvad kuid või isegi aastaid arendatud tegelase maha. Ostja ei saa mitte ainult peaaegu maksimumini arendatud tegelase, võimsate relvade ja haruldaste esemetega, vaid ka tegelase kuulsuse. Tegelane võib kuuluda prestiižsetesse klannidesse ning omada teatud kuulsust serveril. Sellega võib seletada ka müüdava tegelase, täpsemalt isegi mängu konto hinda, mis võib olla võrdne uue äriklassi auto hinnaga.

maxcharacter

Edasimüük

Kõige kergem raha teenimise viis nii mängu-kui pärismaailmas on võõra inimese töö vilja edasimüük. Otsitakse mõni haruldane ese, olgu selleks tegelane, relv, artefakt või mänguvaluuta, hind langetatakse miinimumini, “kaup” ostetakse ära, tehakse seda kuulsamaks, paremaks või ihaldusväärsemaks ja siis müüakse kasumiga maha. Paljudel mängijatel on see skeem välja töötatud automaatsuseni, mängijad puhkavad rahulikult, haru-harva kontrollides milline on olukord.

 Usaldusisik/käendaja

Viimasel ajal on hakkanud tihti esinema pettused mängusiseselt, selleks, et kaitsta end pettuse eest, paluvad müüja ja ostja mõnel kolmandal osapoolel kontrollida, kas tehing on aus ja õige. Ostja saadab raha ja müüja saadab kauba usaldusväärsele isikule. Tema kontrollib, kas kõik on õige ja siis saadab mõlemale osapoolele neile kuuluva. Tasu käendamise eest moodustab 10% tehingu suurusest. Ei pea peaaegu midagi tegema, ainsaks kriteeriumiks on usaldusväärsus.

Järgmises postituses räägin, millised on mmorpg-des levinud petuskeemid.

Allikas: iChip 07/2012

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s