Ärimees level 40 ehk kuidas online-mängude pealt raha teenida #2

character

Pettused ja vargused on väga aktuaalne teema MMO-tüüpi mängude keskkonnas, kuna kõik on enam-vähem anonüümne, ning on ebatõenäoline, et kurjategija kinni püütakse ja karistatakse. Räägime natuke selles arvutimaailma vallas levivatest petuskeemidest.

Mind tunnevad siin kõik!

Oletame, et tahate mängusiseselt midagi osta. Välja ilmub kasutaja, kes on valmis teile seda kaupa müüma, kuid küsib selle eest ettemaksu. Müüja argumendiks on see, et kõik inimesed antud serveril tunnevad teda,  ning  usalduse tekitamiseks saadavad teile isegi oma telefoninumbri ja skaneeritud passikoopia. Te saadate kasutajale vajaliku summa, pärast mida müüja haihtub. Telefoni ei võta keegi vastu, serveril olevad kasutajad teda tegelikult ei tunne, ning teile saadetud passi koopia osutub võltsinguks.

Nõuanne: Selleks, et midagi taolist ei juhtuks, kontrollige müüja tausta, ostke vaid nendelt kasutajatelt, kellel on hea reputatsioon.

Katkestatud tehing

Teine skeem põhineb tähelepanu võimel. Oletame, et ostate mingi eseme, kontrollite mitu korda, kas tegemist on ikka soovitud kaubaga. Kui olete veendunud, kannate raha müüjale üle, kuid tehing katkeb. Müüja teatab, et vajutas kogemata valet nuppu, ning palub teil tehingut korrata. Te kordate tehingu, ning pealt näha on kõik korras, kuid mõne aja pärast tuleb välja, et soovitud eseme asemel olete te ostnud tühise nipsasjakese, mis pole punast krossigi väärt. Skeem põhineb sellel, et ostu-müügi punktis näevad kõik esemed ühesugused välja, esimest korda kontrollite, teise tehingu ajal, olles kindel, et kõik on jäänud samaks, on teie valvsus vähenenud.

Nõuanne: Kontrollige ostetavat kaupa nii esimesel korral kui ka igal järgmisel korral, kui te tehingut sooritate.

Edasimüügi skeem

Mängumaailmas hulkudes näete, et üks kasutaja pakub müügiks kõrge hinnaga eset, te ei pööra sellele tähelepanu ja hulgute edasi. Mõne aja pärast kohtate teist kasutajat, kes otsib just seda eset, mida esimene kasutaja müüs. Kasuahnusest pimestatuna tormate te eseme müüja juurde, ostate eseme ja jooksete potensiaalse ostja juurde. Just siis selgub, et teine kasutaja on meelt muutnud ning teie ostetud ese pole ka midagi erilist väärt. Klassikaline paaristöö skeem. Skeemi ohvriteks on tavaliselt uued, kogenematud kasutajad. Antud petuskeem pole kunagi alt vedanud.

Nõuanne: Ärge olge ahned ning mõelge enne sellise edasimüügi riskid läbi.

Kasutaja andmete vargus

Kasutajad võivad teile saata erinevaid kirju, eesmärgiga saada teada teie mängukonto parooli ja teisi vajalikke andmeid. Mõnikord, tegelase  müügi tehingu ajal, saadab müüja ostjale pildi müüdavast tegelasest koos viirusega.

Töötab ka skeem “Kiri serveri adminnilt”: “Teid kahtlustatakse ebaseaduslike operatsioonide läbiviimises ja pettustes osalemises, saatke kasutajanimi koos parooliga sellele aadressile, vastasel juhul teie kasutaja kustutakse serverilt.” Ei hakka selgitama, mis on andmete saatmise tagajärg.

Unistuste töö?!

Võtame nüüd kokku kahe artikli sisu, kas tegemist on ikka sellise tasuva tööga, kus ei pea mingisugust füüsilist ega vaimset tööd tegema?

Paljudele võib jääda mulje, et tegemist on unistuste tööga: mängi südamerahuga mänge ja raha voolab ise taskusse. Kuid tegelikult on parimaks raha teenimise viisiks mänge luua, mitte neid mängida. Selleks, et teenida mänge mängides kasvõi natukenegi, tuleb kulutada arvuti taga kogu oma aja, tehes rasket ja üksluist tööd. Nii et tegemist pole puhtalt meele lahutamisega. Taoline töö võib igasuguse arvutimängu mängimise isu ära võtta. Üks asi on mängida oma lõbuks, täiesti teine asi on mängida iga päev seda isegi tahtmata, vaid selleks, et raha teenida.

Allikas: iChip 07/2012

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s