Milleks teile tahvel?

milleks tahvel?Praegusel ajal on keeruline aru saada, kumb tuleks valida, kas sülearvuti või tahvelarvuti. Mõlemad on kaasaskantavad, mõlemad on ihaldatavad. Sülearvuti saab hakkama palju suuremate ja keerulisemate ülesannetega kui tahvelarvuti. Sülearvutiga saate te teha tööd üks kõik millise tarkvara või dokumentidega, kuid tahvel sobib ainult lihtsamate ülesannete täitmiseks.  Vaatame millised on tahvelarvuti eelised ja puudused.

Tahvelarvuti eelised

Tahvelarvutil on üks kasulik kasutusala: e-raamatu luger. Ekraan on suur, ere ning aku võimaldab nautida raamatu lugemist kuni 12 tunnini. Ka tahvelarvuti lülitub sisse uskumatult kiiresti, toimub see olenevalt mudelist 10 sekundit-1 minut. Tahvel lülitub nii kiiresti sisse tänu mobiilsele operatsioonisüsteemile. Nendeks on tavaliselt iOS iPadidel, Google Android paljudel teistel ja Windows Mobile või Phone. Viimane ei ole eriti hea ega mugav,  seega eelistage iOS-i või Androidi.

Tahvelarvutite OS on tavaliselt omad turud, kust saab alla laadida tahvlile erinevaid rakendusi, näiteks Google Market ja Macintoshi App Store. Rakendusi on saadaval tuhandeid, nii tasuta kui ka tasulisi. Rakendustest on saadaval kõikvõimalikud tekstiredaktorid, ajalehesirvijad, e-raamatu lugejad, muusika-ja videomängijad, mängud, kalkulaatorid jne.

Tahvelarvutiga on mugav saada ühendust Internetiga, tahvlile võib laadida suurel hulgal andmeid ning kõige selle juures on tahvelarvuti väga kompaktne. Üheks tähtsaks tahvelarvuti eeliseks on suhteliselt suur vastupidavus, see peab vastu paljudele kukkumistele.

Tahvelarvuti puudused

109439_orTahvelarvutil puudub üldjuhul normaalne klaviatuur, millega saaks kiiresti trükida ja redigeerida dokumente. Tahvlil küll on touch-screen klaviatuur, kuid see on ebamugav, sellega ei saa pikaajaliselt töötada, ning sellega on peaaegu võimatu harjuda.

Tahvelarvuti ei sobi keeruliste ülesannetega täitmiseks. Tahvliga küll saab töötada kontori tarkvaraga, kuid pildi-ja videotöötlusest võivad tahvliomanikud vaid unistada. Sellistel programmidel on kõrged süsteeminõuded, ning tahvel ei vea tavaliselt selliseid programme välja.

Mõningatel tahvelarvutite mudelitel puuduvad USB-pesad või on neid väga vähe. Tuleb välja, et tahvlite vaheline infovahetus on peaaegu võimatu. Tahvelarvutiga ei saa ühendada otseselt  printereid, skännereid ega muid seadmeid.

Mobiilne ühendus on muidugi mugav asi, kuid siis põrkame kokku uue probleemiga: paljud veebilehed ei ole kohandatud tahvelarvutilt sirvimiseks, ning veebis ekslemine muutub üsna tüütuks, eriti on see sagedane probleem iPadidelt sirvimisel, kuna see ei ava lõpuni veebilehti, mis sisaldavad Flash-animatsioone.

7288.DellTahvelarvuti sobib raamatu lugemiseks, filmi vaatamiseks, Internetis surfamiseks ja muuks nänniks ja selle saab alati kaasa võtta.  Kuid peaksin teid hoiatama: ärge ostke tahvelarvutit ainult sellepärast, et see on kõigil teistel juba olemas või ainult selleks, et saaks puutetundlike mänge mängida.

Tegemist on ikkagi kalli vidinaga, ning kui teil on valida täisväärtusliku arvuti ja tahvli vahel, ning mõlemat soetada ei ole võimalik, siis eelistage normaalset arvutit. Tahvelarvutiga mängimine võib paari kuu pärast ära tüüdata, filmi vaatamine ei pruugi olla nii mugav, nagu oli oodatud, ning päris raamatu lugemine on ikkagi mugavam ja meeldivam kui arvutiekraanilt (kuigi tahvlite e-lugerid imiteerivad väga realistlikult lehekülje pööramist).

Advertisements

One thought on “Milleks teile tahvel?

Kirjuta kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s