Kuidas saada häkkeriks?

SkidSee küsimus tekib iga inimese peas, kes  jälgib virtuaalmaailma uudiseid.  Kas inimesi röövitakse tänavatel, pannakse pimedas keldris arvuti taha, ning sunnitakse valitsuste andmebaase lahti muukima? Pole muidugi välistatud, et ka nii võib juhtuda. Kuid üldjuhul saadakse häkkeriteks, kui inimesel on piisavalt arvuti alaseid teadmisi ning huvi arvutimaailma vastu. Mida oleks vaja teha selleks, et saaks uhkusega häkkeri tiitlit kanda?

Õpi arvutit kasutama!

Küllap igaüks, kes seda artiklit praegu loeb, oskab kasutada Interneti, avada ja sulgeda veebisirvijaid ja kasutada kontori tarkvara. Mõni oskab ehk isegi ka teisi programme kasutada. Kuid häkkimiseks on vaja tunda oma arvutit ja selle operatsioonisüsteemi kui oma viit sõrme. Peab oskama kasutada Command Prompti, otsida infot arvutist,  operatsioonsüsteemi nõrku kohti ja üles otsida ning hävitada pahalased, kes on arvutisse sattunud.

Õpi programeerima!

Ilma selle oskuseta pole häkkerite maailmas midagi teha. Seda ei tule õppida mitte ilmtingimata selleks, et iseseisvalt operatsioonisüsteeme luua. Seda on vaja ka selleks, et elementaarselt aru saada sellest, millist koodi ja kuhu/milleks tuleb see sisestada. Olenevalt sellest, mis eriala te valite, suunake oma õpingud nende programmeerimiskeeltele. Alguses oleks kasulikum õppida igat eriala pealiskaudselt, alles seejärel õppida sügavuti mõnda kindlat keelt.

  • Web-Hackingu jaoks oleks vaja ära õppida HTML ja CSS, PHP, Javascript, MySQL ja muud hirmuäratavate nimedega keeled ja süsteemid.
  • Crackingu, ehk tarkvara sisemaailmas töötamiseks on vaja teada Assemblerit, C keelt või mõnda selle alaliikidest.

Paljud häkkimise alased õpikud soovitavad alustada Pythonist, kuna see on hästi dokumenteeritud, arusaadav ja kasutajasõbralik. Pealegi pole programmeerimiskeele selgeks saamine niivõrd keeruline kui paljud inimesed arvavad.

Õpi Interneti kasutama!

Sa võid muidugi enda arvates osata otsida infot Internetis, suhtled inimestega sotsiaalvõrgustikes ja oled mõne mänguserveri adminn, kuid need oskused pole peaaegu tuhkagi väärt.  Sa pead aru saama kuidas Internet töötab ja kuidas toimub infovahetus veebisirvija ja serveri vahel. Õpi selgeks Interneti ajalugu, tee endale selgeks põhitõed ja sellised mõisted nagu IP, Proxy, http jne. See on väga oluline.

Õpi selgeks HTML ja CSS!

Kui sa tõesti tahad saada häkkeriks, siis esimese asjana peaksid sa endale selgeks tegema HTML ja CSS-i. Tegemist on siis veebilehe “luustiku” ehitusvahenditega. Võib-olla oled sa juba varem loonud online-s veebilehti, kuid seda ei saa nimetada veebilehe arenduseks. HTMLi ei tule õppida selleks, et luua veebilehti vaid sealhulgas ka selleks, et osata töötada veebiserveritega.

Ära esita rumalaid küsimusi!

Jutt käib nüüd häkkimise teemalistest veebilehtedest ja foorumitest. Esitage oma küsimus ainult siis, kui olete ühe probleemi kallal juba pikemat aega pead murdnud.

Häkkerid ei ole teadupoolest kitsid infot jagama, ning aitavad kindlasti hätta jäänud algajat, kuid on paar reeglit, mida peaks jälgima abi otsimisel.

  • Ole viisakas. Sa küsid abi suuremate teadmistega inimestelt. Keegi ei pea sind aitama, ning ei tohiks hakkata kõiki sõimama, kuna sinu esitatud küsimusele ei vastatud esimese 10 minuti jooksul.
  • Seleta ära probleemi olemus. Kirjuta, milles seisneb probleem, mida oled teinud probleemi lahendamiseks.
  • Kui oled iseseivalt leidnud vastuse oma probleemile, siis postita see Interneti. Ära kirjuta oma küsimusele vastuseks: “aitäh, aga ma leidsin juba vastuse”. Kirjuta küsimuse juurde ka vastus. Arvesta, et samad küsimused võivad tekkida ka teistel inimestel.

Õpi inglise keel selgeks

Ilma inglise keele oskuseta ei pruugi sa aru saada mis Interneti avarustes toimub. Suur hulk infost on inglise keeles ja Interneti ning programmeerimiskeeled põhinevad inglise keelel. Mida varem hakkad õppima, seda parem.

Abista algajaid

Võib-olla ei tea saa nii palju, kui tuntumad häkkerid, kuid on ka inimesi, kes teavad sinust veelgi vähem. Seepärast, ära varja seda, mida tead. Kujuta ette, maailma kus kõik varjaksid üksteise eest oma teadmisi.  Kui palju sina sellisel juhul teaksid? Selle punktiga peab ka arvestama, kui hakkad tarkvara koostama. Ära varja lähtekoodi, kirjuta open-source koodiga tarkvara. Teadmiste jagamine on progressi aluseks.

Omanda häkkimise põhioskused

Alustada võiks XSS või SQL-injectionist. Kuid ka nende tegemiseks on vaja tunda HTML ja natuke PHP-d. Õpi oma jälgi varjama, et sulle kohe politseinikud uksele koputama ei tuleks.

Lühidalt öeldes, pole häkkimine sugugi kerge töö. Justnimelt töö. Parimad häkkerid töötavad suurte tarkvara ja veebilehtede ettevõtete heaks, et kaitsta infot teiste enda taoliste eest. Üle maailma korraldatakse suuri häkkerite konverentse ja võistlusi. Kuid selleks, et saada heaks häkkeriks on vaja kõvasti pingutada, kuna see nõuab palju õppimist.  Häkkerite maailm on üks põnev  koht, kus ühe klahvivajutusega võib nii luua kui ka hävitada.

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s