Parimad online õppevõimalused

best-student-tablet-mSuvi on juba lõppemas, tudengite, kooliõpilaste, õpetajate ja õppejõudude jaoks on algamas uus õppeaasta.  Kui te olete samasugune tehnika-arvutifänn nagu mina ja te tahate end natuke harida (eelkõige programmeerimise ja veebiarenduse alal) siis ei pea ilmtingimata sellepärast minema mõnesse kõrgkooli informaatikat õppima. Internetis on tuhandeid veebiportaale, artikleid, videoloenguid ja raamatuid mis aitavad teile ühte või teist arvuti alast teemat selgeks saada. Selles postituses tõin ma välja oma lemmikud veebilehed, artiklid, blogid ja videoloengud, mida ma kasutan oma teadmiste täiendamiseks.

NB! Kõik loetletud materjalid on inglise keeles ja tasuta. Tasulisi materjale ma loetlema ei hakka ja häid eesti keelseid materjale lihtsalt pole.

Youtube

Youtubes on lisaks muusika-ja kassivideotele üleval ka hulgaliselt õpetusvideosid. On olemas videod, milles õpetatakse kuidas ennast meikida, kuidas õllepudelit ilma avajata avada ja muid trikke. Kuid meid huvitavad just tehnikateemalised videod. Õnneks ka neid leidub SinuTorus piisavalt:

2013NewGraphicMarques Brownlee (MKBHD)

Marques peab tehnikateemalist Youtube kanalit juba 2008.aastast. Tema valdkonnaks on mobiilsete seadmete, eelkõige nutitelefonide, arvustused. Kuid samas räägib ta ka teistest elektroonikaseadmetest, näiteks tahvelarvutitest, sülearvutitest, lauaarvutitest jne. Marquesi kanal on tähelepanuväärne selle poolest, et aeg-ajalt paneb ta üles videosid, milles ta selgitab mille poolest on üks või teine seadme puhul kasutatav tehnoloogia eriline ja seletab lahti, milles seisneb uue tehnoloogia rakendamise mõtte. Sama autor teeb ka väga huvitavaid tehnika teemalisi TOP 5 videosid. Muide, Marques-e videote trumbiks on nende kvaliteet.

Austin Evans

Austin on Youtube-s tegutsenud juba 2007.aastast. Tema keskendub lauaarvutite kokku panemisele. Oma videotes õpetab ta kuidas valida üksteisega kokkusobivaid arvutiosi. Tema arvuti kokkupanemise õpetused jagunevad  hinnaklasside ja arvuti otstarbe järgi, ta seletab kuidas valida häid ja soodsa hinnaga jubinaid ja millised neist omavahel kokku sobivad. Austin teeb ka tehnika teemalisi TOP 5 videosid ning videosid, milles räägib sellest, mida tuleks oodata lähiajal ilmuvatelt seadmetelt. Austini plussiks on see, et ta oskab hästi seletada ja arvuti kokkupanemisel valib ta just lähiajal ilmunud arvutiosi.

youtube_headerGigafide (Tinkernut)

Gigafide tegutseb Youtube-s juba 2006.aastast. Tema jagab praktilisi õpetusi, näiteks seda kuidas luua keyloggerit või siis kuidas häkkida “enda” WiFi võrku. Samuti on tal ka videod, kus  ta õpetab näiteks seda, kuidas muuta Youtube veidi kiiremaks või siis sellest kuidas varjata oma jälgi veebis. Autor seletab ka lahti veebirakenduste, programmide tööpõhimõtte. Autor valib alati väga huvitavad teemad, aga kahjuks toob ta oma videotes need ideed ja mõtted kuidagi liiga tuimalt välja ja liiga pealiskaudselt. Sellegipoolest tasub tema kanalit külastada.

plugin.video.thenewbostonBucky Roberts (thenewboston)

Bucky Roberts on minu iidoliks, just tema videod nakatasid mind selle arvuti-ja tehnikapisikuga ning motiveerisid mind iseseisvalt õppima hakkama. Bucky alustas oma karjääri Youtubes 2008.aastal, tema paneb üles programmeerimise ja arvuti riistvara alaste õpetustega videolõike. Temal on väga hea kvaliteediga videod, ta oskab väga hästi ja lihtsalt selgitada programmeerimise keerulisemaid aspekte. Kõik, kes tahavad mõne programmeerimiskeele õppimisega algust teha, peaksid kindlasti vaatama Bucky videosid.

Tee ise -õppemeetod

Parim viis millegi selgeks õppimiseks on õpitavate oskuste rakendamine praktikas. Internetis leidub hulgaliselt veebirakendusi ja veebilehti, mis võimaldavad kasutajal mõnda programmeerimiskeelt õppides kohe ka õpitud teadmisi rakendada:

716988156_1368083660w3school.org

w3school on veebileht, kus õpetatakse just veebilehtede loomiseks vajalikke keeli: html-i, Javascripti, PHP-d ja nendega seonduvaid keeli. w3school annab lühikese õpetuse mõnel kindlal teemal, teemaga seonduva koodilõigu ning lubab seejärel kasutajal seda koodilõiku oma äranägemise järgi muuta ja proovile panna. W3school korraldab ka teste, mille eduka sooritamise eest antakse kasutajale vastav sertifikaat.

codecademyCodecademy.org

Codecademy kursuste hulka kuuluvad samuti veebilehtede loomiseks vajalikud keeled: html, css, Javascript, jQuery jne. Selles veebirakenduses valib kasutaja mõne kursuse, mille käigus saab ta õpida mõnda keelt. Kursuse läbimiseks peab kasutaja sooritama teatud ülesandeid. Codecademy teeb eriliseks kursustele lisatud mängulisus ja ühendus sots.võrgustikega. See võimaldab kasutajal uhkustada oma õpisaavutustega. Codecademy annab kasutajatele võimaluse luua ka praktilise otstarbega rakendusi.

LearnStreetlearnstreet.com

Learnstreet-i veebilehel on võimalik õppida 3 programmeerimiskeelt: Javascript, Ruby ja Python. Igale teemale on pühendatud kursus, mis koosneb õppetundidest ja paarikümnest ülesandest. Nagu ka codecademy puhul peab kasutaja kursuses edasi liikumiseks ülesandeid täitma. Selle veebilehe teevad eriliseks projektid, milles saab kasutaja õpitud oskusi rakendada. Projektide valik on palju suurem kui codecademyl, siin antakse kasutajale võimaluse luua nii mänge, programmide algoritme, kui ka tööriistu.

Avatud Ülikoolid

Maailma kõige tuntumad ja parimad ülikoolid panevad Interneti üles oma õppejõudude loenguid. Mõningad neist materjalidest on suhteliselt igavad ja nad tekitavad huvi vaid väga õpihimulistel inimestel. Õnneks on viimasel ajal ülikoolide õppejõud hakkanud pidama loenguid, mis on mõeldud just tavakasutajate jaoks. Selliseid loenguid võite te leida:

22jemjufucxprse87g9r_2Coursera

Sellel veebilehel on koos maailma suurimate ülikoolide loengumaterjalid ning nad on vabalt kättesaadavad igale Internetikasutajale. Materjalid on mitmes erinevas keeles ja valdkondade valik on ka lai: alates kunstist ja lõpetades meditsiini ja õigusteadusega. Vahepeal on hulgaliselt informaatika alaseid materjale.

edX_Logo_Col_RGB_FINALEdX

Ka sellel veebilehel võib leida tuntud ülikoolides peetavate loengute materjale. EdX-s võib kasutaja olla lihtsalt “vaba kuulaja” või siis võtta kursusest aktiivselt osa, teha ülesandeid, sooritada testi ning eduka sooritamise eest saada sertifikaadi ülikooli templite ja allkirjadega.

Suvalised veebilehed

Nendel veebilehtedel ja blogides on artiklid, mis sisaldavad kasulikku infot ja õpetusi:

htmldog.com

Sellel veebilehel on vajalikud õpetused veebilehe loomiseks. Teemadeks on html, css, Javascript ja html5. Teemad on jagatud raskusastme järgi, iga artikli juures on koodinäidis.

72072761tutsplus.com

Tutsplus on blogi-taoliste veebilehtede võrgustik. Igale teemale on pühendatud omaette veebileht ning teemade valik on lai: alates käsitööle pühendatud blogist lõpetades mobiili rakenduste loomisele pühendatud veebilehega.

Makeuseof.com

makeuseof_logoMakeuseof on veebileht, mida ma külastan igapäevaselt, see kuulub minu lemmik-veebilehtede hulka. Seal ilmuvad igapäevaselt arvuti ja tehnikaga seotud artiklid, uudised, õpetused, küsitlused ja arvamuslood. Lisaks tavalistele artiklitele on seal ka päris korralikud kasutajate poolt koostatud käsiraamatud ja plakatid, mis sisaldavad kasulikku infot. MuO teeb eriliseks ka selle kasutajate kogukond, mis leiab peaaegu igale teie tehnika alasele küsimusele vastuse ja probleemile lahenduse.

Need on minu arvates kõige paremad ressursid, kust võib juurde saada tehnika ja arvuti alaseid teadmisi. Kahjuks praegu veel taolisi eesti keelseid veebiportaale pole, aga loodan et see olukord paraneb lähiajal. Kui te teate veel mõningaid häid veebilehti, artikleid ja Youtube kanaleid kus õpetatakse midagi tehnika alast, siis palun kirjutage kommentaaridesse.

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s