Ka USB-pesad vajavad kaitset

condom_usbTänapäeval räägitakse juba väikestele koolijutsidele inimeseõpetuse tunnis sellest,  mis asi on kondoom ning milleks seda kasutatakse. No ma usun, et ma ei pea rääkima sellest, mis on harilikke kondoomide sihtotstarve. Kuid kas te olete kuulnud midagi USB-kondoomidest? Ka meie elektroonilised seadmed võivad sattuda ohtlikesse vahekordadesse ning selle tagajärjed võivad seadme omaniku jaoks olla päris kahetsusväärsed.

Küllap on iga inimene vähemalt kord elus olnud sellises olukorras, kus tal on vaja hädasti kellelegi helistada, aga telefoni aku on tühjaks saanud. Sellises olukorras peaksid hädast välja aitama laadijaputkad, mida võib leida paljudes rahvarohketes kohtades. Kuid inimene üldjuhul ei hakka pikalt mõtlema sellele, millised ohud tema seadet selles laadijaputkas võivad oodata.

Asi on selles, et sellist üldkasutatavat laadijat kasutades teeb inimene kräkkeri jaoks võimalikuks telefoni mälust infot varastada ning seade võib pahavaraga nakatuda. Selleks, et ennetada taolist infovargust ja vähendada pahavaraga nakkatumise ohtu, on idufirma INT3 loonud nn. USB kondoomi, mis kaitseb seadet ohtude eest, mis võivad varitseda laadijaputkas.

USB-Condom-680x453USB-kondoom on ehituselt väga lihtsakoeline seade, mis koosneb trükkplaadist mille ühel pool on pesa, millesse torgatakse laadija otsik ning trükkplaadi teises otsas on micro-USB või mini-USB otsik, mis tuleb siis oma seadmesse torgata. Seade töötab sellel põhimõttel, et ta katab kinni need USB-klambrid mille kaudu toimub infovahetus ning jätab lahtiseks klambrid, mida mööda liigub elekter, nii et seadet saab laadida, ilma et peaks kartma mingisugust infovargust.

Minu enda arvates on see USB-kondoom suhteliselt lahe ja kasulik vidin , kuid sellel võiks siiski olla mingisugune enam-vähem korralik korpus, mis kaitseks seda trükkplaati vigastuste eest.

USB-kondoomi veebileht

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s