Android KitKati TOP 5 uuendust

ZZ4653A4AC31.oktoobril jõudis müüki nutitelefon Google Nexus 5 ja samaaegselt jõudis avalikuse ette ka Androidi OS-i uus versioon 4.4, mis kannab nime KitKat. Kuna versiooni nimetus muutus vaid ühe kümnendiku võrra, siis võiks arvata, et uues operatsioonisüsteemis midagi uut ja silmapaistvat ei ole.  Kuid siiski, uuendusi on piisavalt ja neist tähelepanu väärsematest ma selles postituses kirjutangi.

Esiteks pean ma ütlema, et uus Androidi versioon ei hakka olema kõikidel telefonidel, nii et kõigil Androidi kasutajatel pole veel põhjust rõõmustada. OS-i värskenduse saavad praeguste andmete järgi ainult mõningad telefonimudelid, nagu näiteks HTC One, Google Nexus 4 ja 5, Motorola Moto X, Droid X ja teised samast mudelisarjast. Samuti saavad värskenduse sellised tahvlid nagu Google Nexus 7 (nii uuem kui vanem versioon), Nexus 10, Samsung Galaxy Nexus. Kui teie olete nende seadmete omanik, siis on teil vedanud ning te saate värskest Androidist rõõmu tunda. Kui aga teie seadme OS-le uuendust ei tule, siis võite rõõmu tunda sellest, et keegi teine sai selle uuenduse osaliseks.
Niisiis, mina loetlen järgnevalt Android KitKati 5 tähelepanuväärsemat uuendust.

voiceUuenenud häälkontroll ja otsingusüsteem

Nüüdsest on Google Now veidi targem, veidi täpsem ja isegi veidi “inimlikum”. Google Now-le saab anda otsingukäsklusi ning ta otsib infot nüüdsest ka seadmele paigaldatud rakendustest. “Now” lülitub sisse kui liikuda peapaneeli kõige äärmisesse aknasse või libistada esikpaneelil sõrmega alt üles. Nexus 5-l lülitub “Now” sisse häälkäsklusele “Ok Google” või “Ok Google now”. Häälkontrolli abil on võimalik lisaks otsingusõna andmisele lülitada ka vajalik rakendus sisse või dikteerida tekstisõnum.

Süsteeminõudmised on madalamad

Uue Androidi OS-i süsteeminõudmised on nüüd madalamad, nii et seda on  teoreetiliselt võimalik jooksutada ka vanematel seadmetel. OS oskab nüüd rohkem ja täpsemini arvestada seadme tehniliste parameetritega ja seega peaks Android sujuvalt ja kiiresti töötama igal seadmel, millele uus OS-i versioon on kättesaadav. Operatsioonisüsteem on arendatud nii, et OS kulutaks optimaalselt seadme riistvara resursse ja sellisel viisil teeb kasutajaliidese töö sujuvamaks.

immersiveKasutajaliides on uuendatud

Uue Androidi versiooni kasutajaliides on puhtam, läbipaistvam ja ma võiksin isegi öelda et see on ilusam. Kuid ilu on siiski vaataja silmades ning igaüks otsustab ise, kas talle meeldib sellise väljanägemisega kasutajaliides või mitte. Nüüdsest on võimalik avada rakendusi tervele ekraanile nii, et süsteemi näidikud on varjatud. Uuel versioonil on ka selline funktsioon, et kui rakendus on täisekraanil avatud, saab ekraani ülemisest äärest alla libistades avada teavituste ja seadete akna.

Uuenenud helistamise funktsioon

See uuendus puudutab vaid nutitelefone. Nüüdsest on kontaktide nimekirja alguses need kontaktid, millele on kõige sagedamini helistatud. Telefoniraamatusse on nüüd integreeritud ka otsingumootor, nii et otsides mõnda kindlat asutust või ettevõtet, ilmub otsingutulemustes kasutajale kõige lähedamal asuva ettevõtte asukoht ja telefoninumber. Juhul kui kasutajale helistatakse tundmatult numbrilt, või täpsemalt kui helistatakse ametlikust ettevõttest, siis antakse kasutajale teada, millisest ettevõttest helistatakse.

messagesSõnumite saatmine ja vastuvõtmine on mugavam

Uuenenud Hangouts rakendusse kogunevad kõik kasutajale saabuvad ja saadetavad sms-d, mms-d ja kolmandate rakenduste sõnumid. Hangouts-i kaudu on nüüdsest võimalik saata GIF-e ja teatada teistele oma asukohast. Vähemtähtsamaks uuenduseks on see, et nüüdsest on Androidi klaviatuuris olemas ka värvikirevad emotikoonid.

Kas need uuendused panid teil ihukarvad püsti, kas te hüppasite rõõmust lakke või kas te üldse reageerisite kuidagi uue Androidi versiooni ilmumisele? Minus tekitas uus Android millegi pärast vaid šokolaadiisu, kuid palun kirjutage kommentaaridesse, mida teie arvate Androidi uuendusest, kas need uuendused on head või halvad ning mida te ootate järgnevatelt Androidi OS-i versioonidelt?

Allikas: Androidi koduleht

Advertisements

One thought on “Android KitKati TOP 5 uuendust

  1. Pingback: Android Wear, One, Auto, TV-mis need on? | tehnikarott

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s