iOS 7 parimad palad

ios-71Apple-i poolt väljatöötatud iOS-i 7.versioon on juba mõned kuud Apple seadmete kasutajate jaoks olnud kättesaadav. Kuid mõningad operatsioonisüsteemi uuendusega kaasnevad boonused pole kasutaja jaoks koheselt kättesaadavad ja mõningad magusamad palad on päris korralikult ära peidetud. Selles postituses tutvustan ma teile minu arvates kõige lahedamad seadistused, mis teevad iOS-i kasutamise meeldivamaks ja panevad Androidi kasutajaid kadestama.

Internetis levivad kümneid või isegi sadu artikleid ja videosid, milles tutvustatakse iOS 7 varjatud palasid, mida saab kätte natuke seadistustes nokitsedes. Ma veetsin mõnda aega neid artikleid lugedes, ning selles postituses kirjutan ma nendest magustoitudest, mis isegi mulle, kui Androidi kasutajale huvi pakkusid.

Siri uuendus

iOS-Screenshot-20130920-015445-10Häälkontrolli programm Siri-t on iOS 7 jaoks korralikult uuendatud, ning nüüdsest saab sellega otsida mitte ainult Internetis, vaid ka Twitteris tviite ja ka pilte Internetis, kahjuks või õnneks kasutab Siri otsingusüsteemiks Bing-i. Veel üheks uuenduseks on see, et Siri saab aru nüüd rohkematest käskudest kui muidu. Nüüd saab Siri abil muuta iOS 7 seadistusi (näiteks WiFi, Bluetoothi sisse-ja väljalülitamine), saab lasta Siri-l ette mängida kõneposti tulnud sõnumeid ja käskida Siri-l kellelegi helistada. iOS 7-s on võimalik muuta ka Siri häält, see võib olla nii mehe häälega kui ka vaikimisi oleva naise häälega. Siri soo muutmiseks tehke nii: Settings=> General => Siri => Voice Gender. Selles valikus valite, millise häälega Sirit te tahate.

Sirile saab nüüd õpetada ka seda, kuidas hääldada mõnda nime või nimetust. Te ütlete Sirile mõne nime ja juhul kui ta hääldab seda valesti, siis ütlete Sirile, et seda nime ei hääldata nii. Seejärel palub ta teil nime korrata, järgmisena peate valima kolmest variandist, kuidas hakkab Siri edaspidi ühte või teist nime hääldama.

Uued turvameetmed

TouchID pole kõikidel Apple seadmetel ning andmeid tuleb kaitsta võõraste eest vanamoodsal viisil: PIN-koodi abil. Kui keegi sisestab üle kümne korra vale PIN-koodi, siis kogu telefoni mälus olev info kustub automaatselt. Selleks, et see enesehävitus pomm valmis teha, tuleb teha järgmist: Settings => General => Passcode lock => Erase Data.
See on päris hea meetod  oma seadmes olevate andmete kaitseks, kuid iOS 7 on siiski veel turvaauk, mis võimaldab PIN-koodi küsimisest mööda hiilida ja jõuda väga kergesti nende samade andmeteni, mida te olete üritanud kaitsta.

iOS-Screenshot-20130920-015431-08Jälitamisest keeldumine

iOS jälgib ja salvestab kasutaja poolt külastatud veebilehti ja kasutatud rakendusi ning kogutud andmete analüüsi tulemusena hakkatakse reklaambännerites näitama just kindlale kasutajale suunatud reklaami. Selleks, et iOS ei mängiks enam heategijat võib jälitamise katkestada. Selleks tuleb teha järgnevat: Settings => Privacy => Location Services => System Services =>Frequent Locations, kui see valik välja lülitada, siis iOS lõpetab teie veebisirvimisest logide pidamise ja selle kolmandale osapoolele saatmise.

Blokeeri saabuvad kõned ja sõnumid

Nüüdsest saab tüütutelt ja ebameeldivatelt inimestelt tulevaid kõnesid ja sõnumeid blokeerida, nii et enam ei pea oma tuju rikkuma tüütute sõnumite ja kõnedega. Teatud inimestelt tulevate sõnumite ja kõnede blokeerimiseks tehke nii: Settings => Messages => Blocked, sinna võite lisada nende inimeste kontakte, kellest te ei taha enam midagi kuulda.

Uuendatud kaamerarakendus

Nüüdsest võib iOS 7 kaamerarakendusega kasutada telefoni heli reguleerimisnuppu kui kaamera katikunuppu (palun vabandust fotograafid), nii et seda nuppu all hoides teeb vanema telefoni kaamera kuni 3 pilti sekundis, iPhone 5s kaamera teeb aga 10 pilti sekundis. Üheks suurimaks uuenduseks iOS 7-s on see, et nüüd saab kaamerarakenduses filmimise ajal pinch-zoomida.

iOS-Screenshot-20130920-015339-03Kasutajaliidese kasutamine žestide abil

iOS 7 võimaldab kasutajal sisse lülitada Siri või siis liikuda ühest aknast teisse ning teha palju muudki isegi ekraani puutumata. Selleks, et žestide põhine kontroll sisse lülitada ja seda kasutama hakkata, tuleb teha järgmist: Settings => General => Accessibility => Switch Control. Antud menüüs valige “Switches”, ning sealt juba valige milliseid žeste tahate kasutada, ning mida need siis iOS-i jaoks peavad tähendama.

vibrationIsikupärase vibratsiooni loomine

Kas mäletate veel seda aega, kui kõige lõbusam meelelahutus mobiiltelefoniga oli oma isikupärase helina loomine? iOS 7-ga on võimalik luua omapäraseid vibratsioone. Nüüd võite te iga helistaja jaoks luua individuaalse vibratsiooni, nii et te otseses mõttes saate tunda, kes teile helistab, kui telefon peaks olema kehale lähedal. Vibratsiooni koostamise jaoks tehke järgmist: Settings => Sounds => Ringtone => Vibration => Custom. Avanenud aknas võite te ekraanile koputades ja sõrme peal hoides luua isikupärase vibratsiooni.

Kas sellest postitusest oli abi? Kas see pakkus piisavalt infot? Kirjutage oma arvamus kommentaaridesse. Kui te ehk teate veel mõnd lahedat iOS 7 varjatud pala, siis palun kirjutage sellest kommentaaridesse.

Allikas: RedmondPie

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s