Õppige programmeerima!

csedweek

Järgmisel nädalal, ehk siis ajavahemikul 9.-15.detsember toimub ülemaailmne arvutiõpetuse nädal (Computer Science Education Week). Selle nädala jooksul õpetatakse õpilastele koolides, mille programmis pole arvutiõpetust, algtasemel või kesktasemel programmeerimist. Lisaks sellele toimuvad mõningates linnades ka programmeerimise töötoad, millest võivad soovijad osa võtta.

Ürituse eesmärgiks on tutvustada lastele programmeerimist ja sellisel viisil juba varakult ette valmistada tulevaseid IT-spetsialiste. Õpetamisele aitavad kaasa paljud veebilehed, veebirakendused, iOS-i ning Androidi rakendused, mis teevad programmeerimise õppimise ja õpetamise väga lihtsaks ja mänguliseks. Nädala jooksul peaks õpilane selgeks saama programmeerimise põhitõed ja paremal juhul saab ta valmis saama ka mõne mängu või rakenduse.

Milleks ma üldse sellest räägin? Põhjus on lihtne: see on hea võimalus alustada programmeerimise õppimisega ning need, keda on hirmutanud tekstirikkad ja paksud õpikud, võivad õppida programmeerimist väga lihtsalt ja mänguliselt. Aga eks vaadake ise järele:

CSedweek.org

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s