Õppige programmeerima!

csedweek

Järgmisel nädalal, ehk siis ajavahemikul 9.-15.detsember toimub ülemaailmne arvutiõpetuse nädal (Computer Science Education Week). Selle nädala jooksul õpetatakse õpilastele koolides, mille programmis pole arvutiõpetust, algtasemel või kesktasemel programmeerimist. Lisaks sellele toimuvad mõningates linnades ka programmeerimise töötoad, millest võivad soovijad osa võtta.

Ürituse eesmärgiks on tutvustada lastele programmeerimist ja sellisel viisil juba varakult ette valmistada tulevaseid IT-spetsialiste. Õpetamisele aitavad kaasa paljud veebilehed, veebirakendused, iOS-i ning Androidi rakendused, mis teevad programmeerimise õppimise ja õpetamise väga lihtsaks ja mänguliseks. Nädala jooksul peaks õpilane selgeks saama programmeerimise põhitõed ja paremal juhul saab ta valmis saama ka mõne mängu või rakenduse.

Milleks ma üldse sellest räägin? Põhjus on lihtne: see on hea võimalus alustada programmeerimise õppimisega ning need, keda on hirmutanud tekstirikkad ja paksud õpikud, võivad õppida programmeerimist väga lihtsalt ja mänguliselt. Aga eks vaadake ise järele:

CSedweek.org

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s