kuidas panna telefoni aku kiiremini laadima?

Screen-Shot-2012-02-07-at-10.47.48-AM

Küllap on meil kõigil olnud elus ette juhtunud selline olukord, mil telefoni/tahvelarvuti või mõne muu mobiilse seadme aku hakkab süüa küsima just kõige sobimatul hetkel, näiteks siis, kui on vaja kiiresti uksest välja lipata. Selles postituses jagan ma teiega paar nõuannet, kuidas panna telefoni aku kiiremini laadima.

Seadme laadimise kiirus oleneb üldjuhul kahest faktorist: kui suurt voolutugevust laadija/USB pesa kannatab ning sellest kui suurt laengut tahab seade korraga saada.

usb-wall-charging-iphone-640x353USB pesade maksimaalseks voolutugevuseks on üldjuhul 500 milliamprit, USB 3 pesa suudab edasi veidi tugevamat voolukui tegemist on USB 3 tüüpi pesa annab edasi veidi tugevamat voolu: 900 milliamprit. Laadimisseadmed suudavad edasi anda voolu tugevusega  0.5 kuni 2.1 amprit. Kuid need näidud võivad olla teoreetilised, ning kleebis laadijal ei taga seda, et seade saab just sellise voolutugevusega elektrienergiat.

Seadme laadimiskiirus oleneb ka sellest, kuidas on seade ehitatud ning seadistatud. Kui seade pannakse laadima USB-pesa või laadimisseadme kaudu, võtab seade ühendust USB kontrolleriga, mis asub pesas või laadimisseadmes või siis loeb ise voolu tugevuse üle. Nende andmete põhjal otsustab seade, kui palju energiat ta endale tahab ning seega kui kiiresti hakkab seadme aku kõhtu täis saama.

Kuid küsimus on nüüd selles, kuidas seade otsustab, milline ports elektrienergiat on paraja suurusega? See maht võib täiesti oleneda seadmest. Kuigi on olemas teatud standard, kuid iga tootja ei pea sellest kinni. Näiteks iPhone-i puhul täitub aku maksimum-kiirusel kui seade on ühendatud Apple-i arvutiga või kasutatakse seadme ametliku laadimisseadet.

How-To-Charge-Phone-Faster-Power-AdapterKasuta ametliku laadimiseadet

Tänapäeval on laadimisseadmed enam-vähem universaalsed ning ühe laadijaga saab toita nii telefoni, tahvelarvutit kui ka kasutajat (proovige juhtmeots vastu märga keelt panna), ning samuti saab eri seadmete akusid laadida ka kasutades USB-pesasid. Kuid selleks, et seade saaks laetud maksimaalsel kiirusel, tasub kasutada seadmega kaasavaraks antud laadijat. Kasutades aku laadimiseks USB-pesa, tasub paigaldada arvutisse vastav draiver, mis tuleb ka üldjuhul seadmega kaasa või mille saab Internetis alla laadida.

Võimalusel kasuta suurema voolutugevusega laadijat

See nõuanne läheb natuke vastuollu eelneva nõuandega, kuid kui teil on vaja häda olukorras kiiresti seadme aku laadida, ning teil on sahtlipõhjas suurema voolutugevusega laadija, siis kasutage seda. Seadme aku täitub kiiremini, kuid samas aku eluiga lüheneb samuti kiiremini.

How-To-Charge-Phone-Faster-USB-PowerEelista laadimisseadet

USB-pesast laadimine võib olla kergem ning käepärasem, kuid juhul kui oluline on laadimise kiirus, siis tuleb laadimisel eelistada USB-pesale traditsioonilist akulaadijat. Esiteks ei saa seade USB-pesa kaudu maksimaalset voolutugevust ning teiseks, ühendades seadme arvutiga, tahavad mõlemad seadmed hakkata tegema tuhat muud asja lisaks aku laadimisele (sünkroniseerimine, andmevahetus).

Lülita seade laadimise ajal välja

See on arvatavasti seadme kasutaja jaoks kõige hirmutavam ja ebameeldivam nõuanne. “Miks ma peaksin oma telefoni välja lülitama?”, “Aga äkki tahab keegi minuga vahepeal ühendust võtta?” Kuigi see võib olla mitte just kõige meeldivam nõuanne, millest kinni pidada, on see kõige efektiivsem viis seadme akut kiiresti laadida.  Välja lülitatud seade ei ürita teha mustmiljon asja korraga ning keskendub vaid ühele: aku täitmisele.


How-To-Charge-Phone-Faster-Airplane-ModeLülitage välja ebavajalikud funktsioonid/ pange telefon lennuki režiim

Meie pisikesed mobiilsed seadmed on väga usinad kontakti otsima ning kõigiga suhtlema. Need otsivad pidevalt midagi, on selleks raadiosignaal, WiFi-signaal, 3G/4G signaal või indiaanlaste lõkkesignaal. Selline usin otsimine kulutab aku ressurse ning see teeb laadimise aeglasemaks. Kui te ei taha seadet välja lülitada, siis tasub panna kinni kõik rakendused, GPS, Bluetoothi ning 3G/4G moodulid, mis on peamisteks seadmete energia parasiitideks. Lisaks oleks soovituslik panna seade lennuki režiimile.

Kui teil on siiski vaja kõnesid teha siis seadke ekraani valgusrežiim minimaalsele tasemele. Ekraan on ka paras aku energia röövel.


How-To-Charge-Phone-Faster-No-Covers-CasesVõta ümbrised/kaaned ümbert ära

Mobiilsetes seadmetes olevad liitium-ioon akud töötavad paremini ning saavad täis kiiremini just madalatel temperatuuridel, seepärast on arukas võta laadimise ajaks seadmelt üleriided ära, et kuumus saaks seadmest kaugemale levida ning et jahe õhk pääseks ligi. Suvekuudel, mil toatemperatuur võib tõusta üle 30 kraadi, tasuks seadmele leida mõni mõnusalt jahe nurk.

Kas teie oskate anda veel mõnd nõu kuidas aku kiiremini laadima panna? Palun jagage oma nõuandeid kommentaariumis!

Allikad

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s