Läbinäritult: Speedlink 2.1 Methron

speedlink-kolarid-2.1-methron-sl8325-valge-52647 (1)

Photopoint andis minu kasutusse mõneks ajaks Speedlink-i kõlarid. Eks ma siis selle kruttisin helitugevuse-ja sageduse  nuppe   ning nüüd on teie ees minu arvustus.

Tehnilised andmed

Nimetus: Speedlink 2.1 Methron SL-8325
Värvus: valge/punane
Võimsus: 45W (15W bassikõlar, 2x15W  satelliitkõlarid)
Sateliitkõlari mõõdud: 130×105×130 mm 
Bassikõlari mõõdud: 253×265×253 mm
Lisaks: helitugvuse reguleerimispult
Hind: 69.99 €

Disain, kasutusmugavus

Ma pole juba 3-4 aastat kõlareid kasutanud (olen kõrvaklappidega hakkama saanud). Nüüd siis möödunud nädalal ilmus kodus uus mööbliese. Just mööbliese, kuna bassikõlar on suhteliselt kogukas seadeldis, millele ruumi  igaühel ei pruugi leiduda. Kuid see-eest sateliidid on kompaktsed. Välimuselt  näevad antud  Methroni kõlarid suhteliselt viisakad välja: punane ja valge värvus sobivad minu arvates väga hästi kokku.

Kõlarite kasutamisel esines paar probleemi. Esiteks juhtmetega: selleks et kõlarid toimiksid, tuleb ühendada omavahel 4-5 seadet, nii et juhtmetest moodustub selline võrk, et isegi ämblik Charlotte kadestaks.

Teiseks probleemikohaks on helitugevuse ja sageduse reguleerimine. Kuigi helitugevust saab reguleerida kolmest kohast (bassikõlarist, juhtpildiga ja ka ühendatud seadmest) siis sagedust saab reguleerida ainult  bassikõlari tagapaneelilt. Kuna sageduse nuppu tuleb kruttida üsna tihti, siis on kõlari kasutamine keerukas ja tüütu.

speedlink-kolarid-2.1-methron-sl8325-valge-52649 (1)Helikvaliteet

Mina testisin neid kõlareid kõige lihtsamal moel: ma lasin igast žanrist muusikat, mängisin arvutimänge, kuulasin raadiosaadet, vaatasin filme ja televiisorit, samal ajal krutides helitugevuse ja sageduse nuppu, leidmaks kombinatsiooni, mil heli kostub kõige paremini.

Ma võin südamerahuga öelda, et isegi vähenõudlik melomaan sellise kõlariga rahule ei jää. Kuigi jällegi oleneb sellest, millist muusikat te kuulate. Kui mängida rütmilist muusikat, kus on valdavalt madala sagedusega helid, siis Methron teeb oma tööd keskpärasel tasemel, kuid üldjuhul sisaldavad heliteosed nii kõrge ja madala sagedusega helisid ning  siis saadab helipalasid tihtipeale ebameeldiv sahin.

Raadiosaadet kuulates ja telesaadete puhul kõlas hääl nii, nagu räägiks inimene  plekkpurki suu juures hoides. Ma ei ütleks, et heli oleks kohutav olnud,  kuid vahete-vahel kostus ka mõningal määral üleliigset müra, mis ei andnud kõlarile lisaväärtust juurde.

Filmi vaadates mind helikvaliteet justkui eriti ei häirinud, kuid  paremaks kõlarid heli ka ei teinud. Kohati oli see isegi kehvem, kui ilma kõlariteta, näiteks plahvatuste ja relvatärina ajal oli jällegi kuulda sahinat.

Küll aga sobivad sellised kõlarid väga hästi arvutimängude mängimiseks. Kõlarid annavad väga hästi edasi immersive helisid (tuulekohin, lehesahin, krabisemised, tilkumised jne.). Kõlaritest tulevad helid kõlavad piisavalt realistlikult, et aidata mängijal sukelduda mängumaailma. Nii et arvuti-ja videomängude mängimiseks sobivad need kõlarid minu arvates väga hästi.

Kokkuvõte

Nagu te ehk juba aru saite, siis need Methroni kõlarid ei ole just kõige parem seade, mida soetada. Kuid 70 eurot maksvalt seadmelt ei saa eriti paljut nõuda. Minu hinnangul on need kõlarid keskpärased, teatud olukordades isegi kehvemad. Arvutimängude mängimiseks sobivad need päris hästi: juhul kui mängus pole väga palju muusikat,   teevad kõlaritest tulev heli mängimise palju nauditavamaks. Filme ja telesaateid kannatab sellega ka vaadata, kuid  nende kõlaritega muusika kuulamine ei ole just kõige meeldivam kogemus.

Kui teile meeldis see artikkel, siis palun jagage seda teile meelepärases sotsvõrgustikus.

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s