Käpad küljes: Huawei Ascend P7

p7better

Seekord sattus minu kätte Hiina rahvavabariigi ettevõtte Huawei uus telefonimudel Ascend P7. Mind valdas eelarvamus, et tegemist on nii halva kvaliteediga seadmega, et see võib juba käes hoides koost laguneda. Kuid ma pidin õnneks “pettuma”. See telefon jättis endast väga-väga hea mulje. Aga sellest kõigest lähemalt:

Tehnilised näitajad

Mõõdud: 139,8×68,8×6,5
Kaal: 124 g
CPU: Hisilicon Kirin 910T; 4-tuumaline taktsagedusega 1,8GHz
Ekaan: 5-tolline LCD ekraan
Ekraani resolutsioon: 1920×1080 pikslit
Pikslitihedus: u. 441ppi
Eesmine kaamera: 8MP
Tagumine kaamera: 13MP
Vahemälu: 2GB
Sisemälu: 16GB (MicroSD kaardiga kuni 64GB)
OS: Android 4.4.2 Kitkat
Hind: 459€


it_photo_208741_52Disain, suurus, mugavus    

Välimuselt on P7 nagu suureks kasvanud iPhone 5: paks hall ääris, tagumine kaas on libe plastik. Minule selline välimus isegi meeldis. Käes püsib seade kindlalt, vaatamata libedale tagumisele kaanele.

Seadme suurus on 38, 1 kodumaist mõõtühikut ning see pole mõeldud ühe käega opereerimiseks. Kuid kogenumad ühekäelised, nagu mina, võivad tähtsamate ülesannete sooritamisel ühte jäset kasutades hakkama saada. Helireguleerimise ja unenupp asuvad liikluseeskirjade kohaselt paremal pool, ning näpp leiab need lihtsasti üles nii vasaku-kui paremakäelistel.

Ekraan

Ekraan pole just ei tea kui ere, vaatenurk on võrreldes teiste telefonide ekraanidega väiksem. Kuid see ei tähenda, et pilti näitaks P7 -e ekraan kohutavalt halvasti.  Kuid mingisugust wow-momenti ei tasu sellelt oodata. Tegemist on  madala hinnaklassi telefoniekraaniga.


Kaamera

Telo tagakaamera maatriksil olevaid piksleid jagades, saaks iga Eesti elanik oma valdusesse 10 pikslit. Seega kaamera teeb päris korralike pilte, ka vähese valguse käes ning selliseid pole isegi häbi teistele näidata.

Mis mulle eriti meeldis oli esikaamera pildikvaliteet. 8MP teisejärgulisel telefonikaameral ei kohta just iga päev. 

img764671370000


Huawei_Ascend_P7_app_menuTarkvara

Seda telefoni näppides lootsin/kartsin ma seda, et kohe kindlasti esineb sellel seadmel mingisugune kriitiline viga. Kuid kaamera, ekraanis ega disainis mingit hiiglaslikku viga leidmata, arvasin et küllap on siis kasutajaliides läägine, aga pidin pettuma. Kasutajaliides töötab nagu õlitatult.

Diabeetiku OS-s pole midagi üleliigset ning tegemist on peaaegu puhta Androidiga. Ei mingeid keerukaid, mõttetuid rakendusi. Ainult see, mis on vajalik ühele keskmisele kasutajale. Kõik on lihtsasti leitav ja kasutatav ning äppid jooksevad sujuvalt. Lisaboonuseks on skinnide-muutmise võimalus, mis laseb kasutajal kasutajaliidese välimust vastavalt tujule muuta.

Kokkuvõte

Kui varem  kõndisin  ma elektroonikapoes  Huivõi telefonimudelitest suure kaarega mööda, siis P7 on äratanud minus huvi ka teiste sama tootja telefonimudelite vastu. Huawei Ascend P7 on korralik keskmisele kasutajale suunatud kõrghinnaklassi telefon, mis rahuldab iga vähenõudliku telefonikasutaja vajadusi.

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s