Android Wear, One, Auto, TV-mis need on?

Google_IO_2014_what_to_expect

Möödunud kuul toimus I/O konverents, mille käigus tutvustati suurt hulka erinevaid lahedaid platvorme ja tehnikaid, mille taga seisab Google. Minu arvates on tegemist on niivõrd lahedate tehnoloogiatega, et need lihtsalt tuleb lähemalt tutvustada.

Android-Auto-Google-Maps-005Android Auto

Tegemist on Google’i poolt seatud standardiga, mis võimaldab Androidi põhistel nutiseadmetel toimida auto pardakompuutri kaudu. Android Auto võimaldab autojuhtidel kontrollida Google’i kaarte, muusika taasesitust, SMS-sõnumeid, telefonikõnede tegemist ning vastuvõtmist ning otsingumootori kasutamist. Androidi funktsioone saab kasutada nii pardakompuutril asuvate nuppude, roolil asuvate nuppude ning muidugi häälkäskluste abil. Nutiseade ühendub autoga USB-kaabli vahendusel ning pardakompuuter toimib kui väline monitor nutiseadme jaoks, mis näitab ainult autos kasutamiseks vajalikku kasutajaliidest.

Android TV

Nagandroid-tvu nimigi ütleb, on tegemist nutitelerite platvormiga, mis põhineb Androidi OS-l. Platvormi eesmärgiks on pakkuda kasutajatele paremat kogemust televisiooni vaatamisel. Android TV võimaldab teleri kaudu alla laadida rakendusi, sarju, filme ja muud taolist Google Play-st, mängida mänge, kasutada otsingumootorit ning teha veel palju põnevat. Uus platvorm võimaldab juhtida nutitelerit nii mängupuldiga, teleripuldiga, nutiseadme rakenduse kaudu ning saab ka rakendada häälkontrolli, mis teeb saate või filmi otsingu väga mugavaks.

Android Wear

Tegemist pole Google’i rõivabrändiga, nagu võiks arvata, vaid hoopis kantavate seadmete jaoks kohandatud Androidi OS-ga. Ma ei hakka seda varjama, tegemist on minu arvatest kõige lahedama tänavuse I/O konverentsil esitletud programmiga. Lühidalt selgitades, on Wear pisikeste ning vähenõudlike nutiseadmete (nutikellad/prillid) jaoks kohandatud Androidi opsüsteemi versioon, mis võimaldab näiteks nutikella abil kontrollida suuremat nutiseadet (telefoni, nutitelerit või auto pardakompuutrit), analüüsida pulsikellast tulevaid andmeid, näidata teadaandeid erinevatelt sõnumirakendustelt ning teha veel mustmiljon asja, mis teevad tavakasutaja elu lihtsamaks.

Android One

Google tahab näha Androidi-seadet iga Maa elaniku käes ning seepärast on Google loonud standardi madala hinnaklassi telefonide Google-IO-2014-Android-One-2jaoks, mis kannab nime Android One. Selle standardi alusel saavad telefonitootjad hakkata valmistama väheste kulutustega nutitelefone. Kui Kitkat tagab selle, et Androidi suudab jooksutada sujuvalt ka nõrga riistvara masin, siis Android One tagab selle, et seadme riistvara oleks võimeline jooksutama Google’i mobiilset opsüsteemi.

Android One’i telefonid hakkavad jooksma puhtal Androidil ning OS-i värskendused hakkavad ilmuma regulaarselt. One standart tagab selle, et telefon on hinna poolest 3.maailma riikide inimestele kättesaadav ning kvaliteedilt kasutatav.

Allikad:

The Verge With Android One, Google is poised to own the entire world

Wikipedia  Android Auto

Wikipedia Android TV

Official Android Sharing what’s up our sleeve: Android coming to wearables

Lisalugemist

The Verge 12 Android Wear apps you need to try

Advertisements

One thought on “Android Wear, One, Auto, TV-mis need on?

  1. Pingback: Miks sinu Android ei uuendu? | tehnikarott

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s