Justkui 3D

fire-phone

18.juunil esitles Amazoni tegevjuht Jeff Bezo  uut nutitelefoni, mis kannab nime Fire Phone.  Tegemist on kõrghinna klassi nutitelefoniga, millel on võimas riistvara ja unikaalsed funktsioonid. Kuid minus äratas kõige rohkem huvi selle seadme vastu nn. Dünaamiline vaatenurk (Dynamic Perspective). Minu arvates on see väga lahe tehnoloogia ning antud postituses räägin teile, mida sellega võiks peale hakkata.

Mis on Dynamic Perspective?

Dynamic Perspective (või dünaamiline vaatenurk) on Amazoni nutitelefonile omane tehnoloogia, mis simuleerib 3D efekti. Seadet või pead kallutades või keerates muutub ekraanil olev kujutis nii, et seda saab vaadata mitme nurga alt. Nii tekib ettekujutus, et kujutis ekraanil on ruumiline. Kuid peamine erinevus 3D-st seisneb selles, et kujutis ei hüppa ekraanilt välja, nagu tavaliste 3D kujutiste puhul.

Dünaamilise Perspektiivi tagab Fire Phone’i esipaneelil asuvad 4 kaamerat, mis jälgivad kasutaja pea liikumist. Vastavalt pea positsiooni muutumisele telefoni suhtes, muutub ka kujutis ekraanil. esikaamerat tagavad selle, et jälgimine oleks täpne ning et süsteem toimiks ka juhul, kui üks või kaks kaamerates on kinni kaetud (näiteks käega). Esikaamerad on varustatud ka infrapunavalgusega, nii et DP-d võib kogeda ka pimedas olles.

Kasutusalad

Kuigi DP näeb väga lahe välja, vaevalt et mõni inimene ostab telefoni 650 igirohelise eest ainult selleks, et lahedaid taustapilte vaadata. DP-l on ka praktiline otstarve:

  • amazon-fire-phone114Kaardi rakenduses võib seadet kallutades näha üksik-objekte mitme nurga alt.
  • Kallutades Fire Phone’i vasakule, avaneb paneel lisainfoga. Näiteks muusikapleieris võib avaneda esitatava laulu sõnad. Seadet paremale kallutades avaneb rakenduse menüü.
  • Telefoni ümber pöörates avaneb kiirseadete aken.
  • Fire Phone’i kallutades saab ka veebilehtedel üles või alla kerida ning lugemisrakenduses raamatulehte keerata.
  • Mängudes võib kontrollida vaatenurka telefoni kallutades või keerates, mis võib teha mängimise lahedamaks.

Mida sellega peale hakkata?

Fire Phone dünaamiline vaatenurk on vaieldamatult üks kõige lahedamaid funktsioone, mida ma viimasel ajal ilmunud nutiseadmetel näinud olen. Kuid kas sellest funktsioonist on reaalselt ka mingit tolku?

Need võimalused, mida “unikaalne” DP funktsioon pakub, on võimalik rakendada ka teistel nutitelefonidel, millel on güroskoop sisse ehitatud. Minu arvates on Amazon oma 4 esikaameraga Fire Phone’ga natuke liiale läinud. Veebilehti võib kerida ning menüüsid avada seadet kallutades ka neid esikaameraid kasutamata, piisab vaid sisse ehitatud güroskoobist ning tarkvara seadistustest.

Kui Amazon oleks üle võtnud OKAO Vision-i (tehnoloogia mille järgi Amazoni DP tehtud on) ka muid funksioone, ning rakendanud telefonis vanuse, rahvuse ning soo äratundmise funktsiooni, oleks tegemist olnud päriselt laheda ning unikaalse seadmega, mida tasuks osta. Kuid Amazon’i Fire Phone-l need funktsioonid puuduvad.

amazon-fire-phone-dynamic-perspective__-970x0DP rakendamise kohta ütlen niipalju, et kaardirakenduses saab kõikide nurkade alt vaadata ainult mõnd üksikut hoonet, ning vaevalt et arendajad teevad kõik objektid kolmemõõtmeliseks. Ning isegi kui seda tehakse, siis mis on selle praktiline otstarve? Kas see aitab mul paremini orienteeruda kui ma näen hoonet valge 3d-mudelina?

Fire Phone-i rakendustepood on suhteliselt kinnine, ning vaevalt et selle jaoks luuakse palju mänge ning rakendusi, mis kasutaks ära DP võimalusi. Amazon käitus rumalalt, et tegi Fire Phone‘le kättesaadavaks vaid Amazoni enda rakendustepoe. Progress vajab avatust, kuid nüüd aga on paljudel arendajatel vast DP-ga rakenduste loomise isu ära võetud.

Ma väga loodan, et Dynamic Perspective tehnoloogia ei jää ainult Amazoni nutitelefonile omaseks, vaid me näeme seda ka teistel nutiseadmetel. Ma usun, et DP ongi tehnoloogia, mis võib saavutada seda, mida 3D ei suutnud: see hakkab olema kõikidel nutiseadmetel.

Mida aga sina arvad Fire Phone-st ning Dynamic Perspective-st? Kas tegemist on tulevikutehnoloogiaga või  on tegemist suvalise gimmick-ga, mis varsti vajub unarusse? Jäta kommentaare!

Kui sulle meeldis see postitus ning te tahate olla kursis selles blogis toimuvaga, siis liitu minu uudiskirjaga!

 Allikas

Digital Trends Why isn’t the Fire phone truly 3D? Amazon’s ‘Dynamic Perspective’ tech explained

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s