Läbinäritult: Samsung Galaxy S3 Neo

Samsung-Galaxy-S3-Neo-News

Seekord sattus minu kätte 2012.aasta Samsungi lipulaeva, Galaxy S3, värskendatud koopia, mis kannab oma nimes uhket järelliidet “Neo”. Millised on aga selle Neo omadused ning kas seda üldse tasub endale soetada, saate teada antud postituses.

Tehnilised näitajad

Mõõdud: 136,6 x 70,8 x 8,6
Kaal: 132 g
CPU: Qualcomm MSM8226 Snapdragon 400; 4-tuumaline 1,2 GHz Cortex-A7
Ekaan: 4,8-tolline Super AMOLED ekraan
Ekraani resolutsioon: 720×1280 pikslit
Pikslitihedus: u. 306ppi
Eesmine kaamera: 1,9 MP
Tagumine kaamera: 8MP (video resolutsioonis 1080p kiirusel 30fps)
Vahemälu: 1,5GB
Sisemälu: 16GB (MicroSD kaardiga kuni 64GB)
OS: Android 4.4.2 Kitkat
Hind: 499 €

 

Disain, suurus, mugavus    

samsung-galaxy-s3-neo+-dualsimS3 Neo on müügis kolmes värvuses: must, valge ja sinakas ning nad kõik näevad suhteliselt ilusad välja. Korpus on seadmel ümar ning seetõttu on seadet mõnus käes hoida. Küll aga on tagumine kaas tehtud libedast plastikust, nii et  seade kipub kogu aeg käest välja lupsama. Seetõttu tuleb seda pidevalt kahe kahe käega kinni hoida. Muide, kuna seada on suhteliselt kogukas, siis ühe käega sellega toime tulla oli minu jaoks üpris keeruline ülesanne.

S3 Neo funktsionaalsed nupud asuvad seal, kus nad peavadki olema: voolunupp paremal pool ja heli reguleerimisnupud vasakul pool. Nendeni ulatumine pole mingi probleem ning nad toimivad ilusti. Paigutuse koha pealt on siiski üks probleem: telefoni tagumisel küljel asuv kõlar asub minu arvates väga halvas kohas. Telefoni küljetsi peos hoides kipub sõrm seadme kõlarit kinni katma ning helikvaliteet saab seetõttu kannatada.


Screenshot_2014-07-24-19-14-43Riistvara

Riistvara poolest on tegemist igati viisaka aparaadiga, mis jooksutab praktiliselt igat rakendust, mida talle sööta. Kuid rakendused ei avane silmapilkselt  ning pikema ajalisel kasutamisel võivad rakendused ka kokku joosta.

Neo sisseehitatud 2 kõlarit annavad heli edasi vägagi keskpärasel tasemel. Kõne ajal on kõnelejat kuulda halvasti ning tagumisel paneelil olev kõlar on justkui spetsiaalselt paigutatud nii, et seda saaks sõrmega kinni katta.  Küll aga on kõrvaklappidega kuulates helikvaliteet päris heal tasemel.

Kõige olulisemaks küsimuseks on telefonide puhul nende akukestvus ning siinkohal on Neo omanikel põhjust rõõmu tunda: keskmiselt kestab aku ühe laadimiskorraga 1,5-2 päeva. See jällegi oleneb kasutajast ning tema vajadustest.

AnTuTu andis seadmele hinnanguks 19979 punni, mis jääb omajagu maha praeguse aja lipulaevade mudelitest, nagu S5 ja Note 3, kuid see-eest on Neo näitajad paremad, kui originaalsel S3-l.

Ekraan

Neo ekraani vaatenurk on 160 kraadi kanti, ekraan on ere ning värvirikas. Samuti on ka ekraani lahutusvõime päris hea, pildid ning video näevad ilusad välja. Justkui ideaalne ekraan, küll aga ei ole otsese päikesevalguse käes ekraani nii hästi näha, nagu oleks oodanud. Pisike pettumus siinkohal. Tegemist on ju siiski AMOLED-ekraaniga.


Kaamera

Kaamera oma 8 megapikslise maatriksiga teeb väga hea kvaliteediga pilte. Ma ei ütleks, et pildid oleksid üle mõistuse ilusad ning teravad, kuid keskmise kasutaja jaoks on see täiesti korralik telefonikaamera.  Vastavas rakenduses olevad lisafunktsioonid ning filtrid annavad telefonile ainult plusspunkte juurde.

Kaamera puhul jäi mulle hinge kriipima natuke kaamerarakenduse  nn. HDR funktsioon. Minu arvates pole tegemist mingisuguse HDR-ga ning päriselus pole suurt vahet, kas pildistad tava-või HDR-režiimis.

Aga eks oma silm on kuningas, ning panen teile hindamiseks üles Neo telefonikaameraga tehtud pilte:

 

Galaxy-S3-S-Voice_thumb (1)Tarkvara

Neo on varustatud kõige värskeima Androidi versiooniga, mis kannab nime Kitkat. Kuna tegemist on siiski lipulaeva mudeli värskendusega, siis ka sellel mudelil jooksevad kõik rakendused sujuvalt ning peaaegu veatult. Aparaat veab välja ka raskemaid rakendusi ning 3D mänge.

See aga ei tähenda, et probleeme kasutajaliidesega ei esine. Lubatud multi-tasking-u ülesseadmine pole sugugi lihtne ning see ei taha alati õigesti toimida. Teiseks probleemiks on see, et aparaadi alumises ääres, kus peaks olema Multi-task-i nupp on hoopis rakenduse kiirmenüü nupp. Multi-task lülitub sisse helinuppu ja kodunuppu kinni hoides. Minu jaoks on see oluliseks miinuseks. Küllap saab seda ümber seadistada, aga selline elementaarne funkstioon võiks juba karbist välja võttes kasutusel olla.

Nagu ka paljude muude tootjate telefonides, on ka Neo mälu risustatud rämpsuga, millest kuidagi lahti ei saa. Lubatud 16GB-st on vabaks jäetud ligikaudu 11 giga.  Jällegi miinus


Muu nänn

Neo-l on sisse-ehitatud häälkontrolli funktsioon, mis minu arvates ei ole nii atraktiivne nagu on seda Google-i oma ning seepärast hoian Samsungi hääkontrollist eemale. Teiseks lisafunktsiooniks on telefoni zhestide äratundmise oskus, ning seejuures ei pidanud ma pettuma. Aparaat tunneb 99 juhul 100-st zhestid õigesti ära.

Kokkuvõte

Samsung Galaxy S3 Neo on hiljuti taassündinud S3, kõigi oma plusside ning miinustega. Kusjuures plussid kaaluvad miinused kõvasti üle: kaamera on korralik, helikvaliteet on korralik, seade jooksutab praktiliselt kõiki rakendusi sujuvalt. Kõik, mis on ühele keskmisele kasutajale vajalik, on Neo-s olemas. Ning pealegi, see aparaat näeb väga Samsungi lipulaeva mudeli moodi välja, nii et seda pole häbi inimeste ees välja võtta.

 

Free Image Hosting at imageshack.com

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s