Kuidas sattuda luureteenistuse huviorbiiti?

surveillance

Seoses viimase aja  NSA skandaalide ning üle-maailmse paranoiaga on maailmas üha rohkem inimesi hakkanud muretsema oma privaatsusest ning võtma ette abinõusid, et oma eraelu välismaailma eest kaitsta. Kasutusele võetakse VPN-d, krüpteeritakse kiirsõnumeid ning e-kirju jne. Kuid sellised abinõud võivad tuua kaasa kasutaja privaatsuse asemel hoopis luureteenistuse tähelepanu.

NSA väidab, et kuigi neil on võimalik luurata ning koguda infot praktiliselt maailma iga arvutikasutaja kohta, siis tegelikkuses jälgivad nad vaid teatud sihtgruppi esindajaid. Sellest, kuidas NSA huviorbiiti sattuda, luureteenistus vaikib. Esimese asjana, mis pähe kargab, on see, et sihtgrupiks on inimesed, kes on üheduses terroriorganisatsioonidega, ostavad relvi või narkootikume või siis rikuvad muul viisil seadust.
Tor-logo-2011-flat.svgTuleb aga välja, et luureteenistuse huvisfääri võivad sattuda ka sõnakuulekad kodanikud. Kui arvutikasutaja on vähegi huvitatud oma privaatsuse säilitamisest ning googeldab “kuidas säilitada privaatsust” või kasutab privaatsust tagavaid töövahendeid, nagu TOR või VPN, siis on see luureteenistuse jaoks nagu üks suur punane lipp härja jaoks. Kasutaja riputab endale kaela sildi: MUL ON MIDA VARJATA

Kuigi privaatsust kaitsvad ja krüpteerimisprogrammid võivad teile KaPo-lased ligi meelitada ning arvatavasti pannakse teie toimik KaPo-s potentsiaalsete terroristide ja kurjategijate toimikutega ühte patta, siis see ei tähenda, et tavakasutajatel peaksid loobuma võitlusest oma privaatsuse eest.

Privaatsust tuleb kaitsta, vähemalt juba sellepärast, et see on iga inimese sünnijärgne õigus, nagu on kirjutatud Eesti vabariigi põhiseaduse 26.paragrahvis:

Igaühel on õigus perekonna- ja eraelu puutumatusele. Riigiasutused, kohalikud omavalitsused ja nende ametiisikud ei tohi kellegi perekonna- ega eraellu sekkuda muidu, kui seaduses sätestatud juhtudel ja korras tervise, kõlbluse, avaliku korra või teiste inimeste õiguste ja vabaduste kaitseks, kuriteo tõkestamiseks või kurjategija tabamiseks.

Ma võin küll eksida, aga ma ei usu, et igaüks, kes kasutab virtuaalset privaatvõrku, või loeb artikleid krüpteerimisvahenditest, teeb seda kavatsusega mõnd kuritegu sooritada. Mina isiklikult ei tahaks, et ühel päeval tuleks minu koduuksele politseinikud koputama, väites et ma teen koostööd terroristidega, kuna kasutan sama opsüsteemi, mis Al-Qaeda liikmed.

Kui teile meeldis see postitus, siis palun jagage seda teile meelepärases sotsvõrgustikus!

Allikad:

MakeUseOf Your Interest in Privacy Will Ensure You’re Targeted By The NSA

Põhiseadus paragrahv 26

Advertisements

3 thoughts on “Kuidas sattuda luureteenistuse huviorbiiti?

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s