Kuidas hüpikakendest lahti saada?

popup-advertisment Ülemaailmse veebi avarustes ringi kolades võime me sattuda selliste ebameeldivate asjade otsa nagu hüpikaknad. Võime vast kõik nõustuda, et ei-tea-kust välja kargavad aknad, milles kutsutakse üles lehte like’ma või siis mõnd toodet ostma, ei tekita kelleski rõõmupuhangut. Selles postituses vaatame, kuidas nendest pisikeste südamerabanduste tekitajatest lahti saada.

Mis on reklaam-hüpikaknad?

Nagu nimigi ütleb, on tegemist hüpikakendega, mis sisaldavad reklaami. Neid tekitavad  programmid, mida kutsutakse reklaamimaks, mis võib olla paigaldatud kasutaja arvutisse või veebilehitsejasse.Hüpikakna lingile vajutades suunatakse kasutaja edasi teisele veebisaidile. Reklaamiagentuur saab selle pealt oma kopika ning ka veebilehe omanik, kes selle hüpikakna saidile paigutas, saab oma osa kopikast. Nii on see interneti reklaamiäri üles ehitatud. pop_up_ads_are_playing_hardball_now_by_zest1513-d55knmd

Miks on need ohtlikud?

Me võiks ju öelda, et las siis vaesed veebileheomanikud teenivad raha, kuidas saavad. Kuid asi on selles, et reklaam-hüpikaknad on tüütud ja vahel võib reklaamvara sisaldada ka koodi, mis kogub kasutaja kohta infot ja saadab seda kolmandatele osapooltele ilma kasutaja teadmata. Mis ei ole just kõige meeldivam asi, eriti kui te oma privaatsust väärtustate. Mõni reklaamvara on väga nutikalt üles ehitatud, nii et ta paigaldab end iseseisvalt kasutaja arvutisse või siis see tuleb kaasa mõne kasuliku rakendusega, nii et kasutaja paigaldab selle ise. Reklaamvara võib hõivata veebilehitseja, nii et iga veebileht oleks reklaambännereid täis topitud nagu jõuluehtes kuusk, ning kui kasutaja otsustab reklaamvarast iseseisvalt lahti saada, siis tal ei pruugi see välja tulla, kuna adware oskab ennast ära peita. Vähe sellest, et reklaamvara hakkab teid tüütu reklaamiga kimbutama, siis ega see arvutile ega arvutivõrgule kasu ka ei too. Reklaambännerite alla laadimine ning näitamine hõivab suurema osa andmevahetusest, seega internetiühendus aeglustub ning reklaamvaras olevad koodivead võivad teha arvutile liiga.

Kuidas neist lahti saada?

Eemaldamine veebilehitsejast

Internet Explorer

 1. Avage Interneti seaded (Internet Options) vajutades hammasratta kujutisele lehitseja akna paremas ülemises nurgas.
 2. Tehke kindlaks, et koduleht on see, milleks te selle seadsite.
 3. Privaatsuse (Privacy) sakis saab blokeeringu sisse lülitada, kui see peaks väljas olema. Pange “Turn Pop-up Block On” kõrvale linnuke.
 4. Vajutades seaded (settings) avaneb aken, mille rippmenüüst saab valida, kui agressiivselt brauser hüpikaknaid maha surub. Üldjuhul piisab kui veebilehitseja on pandud keskmisele. Kuid vajadusel võib selle teha rohkem või vähem agresiivseks.
 5. Programmide saki alt leiate veebilehitseja lisad. Vaadake see loetelu üle, ning juhul kui märkate mõnd kahtlustäratava nimetusega rakendust, siis saatke see nupuvajutsega prügikasti.

10-IE-Pop-Up-Blocker Mozilla Firefox

 1. Avage veebilehitseja seadete aken. Selle leiate vajutades ülemas paremas nurgas olevale 3 kriipsuga nupule vajutades(Joonis 1).
 2. Nagu ka IE puhul, tehke kindlaks, et kodulehe aadress pole muutunud.
 3. Sisu (Content) sakis leiate sisse-ehitatud hüpikakende blokeerija. Pange vastavasse kastikesse linnuke (Joonis 2).
 4. Turvalisuse (Privacy) sakis lisage linnukesed funktsioonidele, mis hoitavad kasutajad, kui veebileht üritab brauserile vidinaid külge panna, ning et Firefox blokeeriks phishing-lehti ning pahavarast kubisevaid veebisaite (Joonis 3).
 5. Ärge unustage kontrollida paigaldatud pistikprogramme ning lisasid. Nende loetelu võite leida, kui vajutate 3 kriipsuga nupule ja seejärel “Add-Ons”
12-Firefox-Options

Joonis 1

Joonis 2

Joonis 2

Joonis 3

Joonis 3

Google Chrome

 1. Avage veebilehitseja seaded(Joonis 4).
 2. Privaatsuse (Privacy) alt peaksite leidma nupu “Content settings”
 3. Avanenud aknas peaksite leidma sektsiooni pealkirjaga Pop-ups, selle alt saate hüpikakende blokeeringu sisse või välja lülitada (Joonis 5).
 4. Kontrollige üle ka veebilehitseja lisad. Loetelu leiate Tööriistade (Tools) sakist ning seejärel vajutades Extensions nupule.
Joonis 4

Joonis 4

 Eemaldamine arvutist

Nagu ma juba eelpool mainisin, võib reklaamvara omavoliliselt teie arvutisse ennast paigaldada või siis mõne kasuliku programmiga kaasa tulla. Kui reklaamvara ei ole eriti nutikas, siis võib teda suhteliselt lihtsasti iseseisvalt üles leida. Selleks tehke nii:

 1. Avage Windows’i kontrollpaneel(Control Panel) Windows 7-s on see Stardi menüüs nähtaval. Windows 8-s võib selle leidmiseks otsingumootori kasutusele võtta.
 2. Vajutage sektsiooni “Software”(tarkvara) all olevat on nuppu “Unistall”.
 3. Avanenud aknas otsige üles kahtlustäratavad programmid, mille päritolu te ei tea ja mida te pole ise paigaldanud, ning vajutage seejärel nupule “uninstall”
 4. Levinuma reklaamvara võib ära tunda selliste nimede all nagu:
  1. AlllCheapPeruiCe 5.2
  2. YoubeAdBlocker 1.2
  3. TheBlooccker 1.3
  4. Plus-HD 1.3
  5. BetterSurf
  6. CouponMeApp
  7. TubeAdblOCkER
  8. BLoCkTheADApp 3.2
  9. WatchItAdBlocake
  10. Media Player 1.1
  11. Savings Bull
  12. Start Savin
  13. Websteroids
  14. ScorpionSaver
  15. HD-Plus 3.5
  16. Media Watch
  17. Re-Markit
  18. Remarkable
  19. SupTab
  20. Key-Find uninstaller
  21. Feven Pro 1.2
  22. HD-Plus
  23. HD-Professional-HQ

pop-ups Reklaamvara on ka muude nimede all, ning mõni pahavara võib ka oma nime ära muuta, kuid antud olukorras tuleb appi ka onuke Google, kes oskab öelda, milline programm on ohtlik ja milline mitte. Kuid selle meetodiga ei tohi üleliia agaraks ka minna. Te võite ju kogemata millegi olulise ära kustutada. Eraldi rakendused I pole vast igal kasutajal tahtmist pühendada terve õhtupoolik oma arvuti tarkvara sorteerimisele. Pealegi ei pruugi kasutaja pahatahtliku programmi ära tunda ning ka Google-st pole vahel tolku. Seepärast on mõistlikum paigaldada eraldi tarkvara, mis ongi loodud reklaamvarast lahti saamiseks. Adblock Tegemist on kõige populaarsema reklaambänneri tõrjevahendiga. Adblock on pistikprogramm, mida saab paigaldada praktiliselt kõikidele laialt levinud veebilehitsejatele. adblock-sticker-d4b46f3d40fac6e6f49af67f05c89e74 Disconnect Veebilehitseja lisa, mis ei lase reklaamiagentuuridel ega muudel internetikompaniidel kasutajate järel luurata ning see aitab mingil määral reklaambännerite arvu vähendada. AdwCleaner Antud rakendus skaneerib läbi arvuti  ja veebilehitseja ning otsib pahavara, kuritahtliku brauserilaiendit jm. kahjulikku, mis paigaldab end kasutaja arvutisse. AdwCleaner toob välja loetelu reklaamvarast ning pakub võimaluse kasutajal kõik üleliigse kustutada.

Junkware Removal Tool

Tegemist on võimsa utilitiga, mis eemaldab hüpik-aken reklaambännereid veebilehitsejatest.

Mida teha kui olete hüpikaknasse kinni jäänud?

Ühel ilusal päeval võib mõnest veebilehest välja karata hüpikaken, mida ei saa pealtnäha kuidagi kinni. Sellel pole nuppu, mis paneks akna kinni, pole loendurit, mis näitaks, millal aken ehk ise kinni läheb, hiirekursoriga vehkimine ega klaviatuuri rusikatega peksmine ei paranda ka olukorda. Mida ette võtta?

26-Scary-Pop-Up

 1. Ärge paanitsege
 2. Ärge vajutage mingisugustele nuppudele ega sisestage isiklikke andmeid
 3. Proovige sulgeda sakki või veebibrauseri akent
 4. Kui eelnev samm ei aidanud, kasutage Windows Task Manager’i veebilehitseja sulgemiseks. Sellele pääsete ligi kasutades klahvikombinatsiooni ctrl+alt+delete

Kui ka pärast eelpool mainitud nõuandeid jälgides kargavad teile pidevalt ette hüpik-aknaid välja, siis võib kahtlustada, et arvutis on mõni pisik, mis neid reklaambännereid ja hüpikaknaid genereerivad. Seetõttu oleks mõistlik lasta viirusetõrje tarkvaral arvuti läbi tuhnida. Kui teile meeldis see artikkel, siis palun jagage seda teile meelepärases sotsvõrgustikus! Allikad: MakeUseOf Let’s Put A Stop To Pop-Up Browser Ads Once And For All! malwaretips Remove Pop-up Ads from Internet Explorer, Firefox and Chrome

Advertisements

6 thoughts on “Kuidas hüpikakendest lahti saada?

  • Ma ei tea, milliseid hüpikaknaid täpsemalt mõtled, aga adblock.ee filtiriga pole ise ühtki märganud, nii et äkki siis saab.

   • Seal Delfis on see reklaam ees nii häiriv, ei saa sest kuidagi mööda, raske tabada õiget kohta, vahel läheb näpp mööda ja siis lööbki reklaami eraldi lahti. Ma mõtlesin, et kas neid reklaamibännereid või mis nad iganes seal on, kuidagi vältida ei saa? Kui tahan vaid uudiseid lugeda, ei huvita ju mind diivanite müügipakkumised jne. Kas reklaami lugemine käib nö. kohustuslikuna interneti kasutajale? Postkastid meil ju niigi paksult täis reklaamipahna.
    Ma vist väljendasin ennast enne valesti, hüpikaknaid on harva, aga reklaamid on väga häirivad, nad aeglustavad lehel liikumist ja menüüde kasutamist. Kas neist kuidagi lahti ei saa?
    Kas AdBlock ja JunkWare Removal Tool on mõlemad netist tõmmatav vabavara?

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s