8 põhjust uue iOS-i paigaldamiseks

0

Eelmisel nädalal jõudis iSeadmete kasutajateni  iOS-i 8.versioon. Paljud nendest funktsioonidest olid juba ammusest ajast saadaval teistel platvormidel ning seepärast uus iOS minus mingisugust vaimustust ei tekitanud. Kuid elementaarsete nutitelefoni funktsioonide hulgas leidus ka selliseid, mis pani mind, kui Androidi-kasutajat natuke kadestama neid iPhone’i omanike.

1.Siri veelgi sõnakuulekam

Nüüd saab iOS’i assistenti Sirit kasutada iSeadet puutumata. Piisab vaid käsust “Hey Siri” ning masin ongi juba valmis teie sõna kuulama. Kuid millegi pärast on see funktsioon vaikimisi välja lülitatud. Selle käivitamiseks tuleb minna Settings > General > Siri ning valida “Allow “Hey Siri””.
Siri saab tunneb nüüd aru ka laule, ehk toimib nagu muusikatuvastusteenus Shazam. Kui lasta Siril helilõiku kuulata, annab süsteem vastuseks teose esitaja, pealkirja kui ka lingi, kust helipala soetada saab.

Photo_Sep_17__11_28_17_AM.0

2.Šoppamine mugavam

Internetis šoppates tuleb tihtipeale sisestada oma pangakaardi andmed. Kuid igasugu pikkade numbrijadade kirjutamine on tüütu, aeganõudev ning alati esineb risk, et võid kirjutamisel vea sisse teha. iOS 8-ga on asi inimeste jaoks palju lihtsamaks tehtud: piisab vaid telefonikaameraga kaardist pilti teha, ning masin skaneerib vajalikud koodid sisse ning sisestab need vastavatesse lahtritesse. Safari lehitseja lisab kiirtee nuppu iga lahtri juurde, kus on vaja sisestada pangakaardi andmeid.

vgk8kgz4bimppyskupef

3.Silmad saavad puhkust

Pimedas ekraani vaatamine on silmadele koormav, kui me kasutame telefoni enne magamaminekut, võib see meie und häirida ja tekitada palju terviseprobleeme. Kuid me ikkagi teeme seda. Selleks, et oma silmi mitte üleliia koormata, saab iOS8 kasutajaliidese teha mustvalgeks. Selleks tuleb telefoni vastavalt seadistada: Settings > General > Accessibility.

haq5dhmailpg1p0cdkms

4.Saab jätkata sealt, kust pooleli jäid

Apple tegi suhtlemise lauaarvuti ning mobiilseadme vahel palju sujuvamaks ning lahedamaks. Handoff nimeline funktsioon võimaldab sünkroniseerida rakendusi ning faile kõrgemal tasemel kui varem. Näiteks kui te koostate  Mac-l dokumenti, siis te võite jätkata dokumendi koostamist iPad-l just samast kohast, kus te arvuti taga olles pooleli jäi. Ja ei mingit aeganõudvat sünkroniseerimist iCloud-i kaudu.

iOS-8-Continuity

5.Tervis kontrolli all

Apple on kogunud kõik inimese tervist ja elustiili puutuvate rakendused ühte äppi, mis kannab nime Health. Nüüdsest ei pea otsima päevas läbitud sammude arvu ühest rakendusest ning jõusaalis põletatud rasva hulka teisest äppist. Kõik on saadaval ühest kohast ning see ühildub ka paljude sammuloendurite ning muude fitness-seadmetega.

Health-äppi on ka lisatud kasutaja tervisekaart, mis tuleb küll kasutajal endal ära täita. Kaart sisaldab sellist olulist infot nagu inimese veregrupp, allergiad, põetud haigused jm. mis võib olla medtöötajate jaoks oluliseks infoks. Kogu see info on kättesaadav lukuekraanil olevale hädaabi nupule vajutades.

Photo_Sep_17__11_07_30_AM.0

6.Saab kasutada DuckDuckGo otsingumootorina

Praegusel ajal, mil paljud arvutikasutajad on paranoilised ning on teadlikud reklaamiagentuuride jälitamistehnikatest, on privaatsuse pakkumine väga oluline funktsioon. iOS 8 pakub otsingumootoriks kõigile tuntud Google-i asemel hoopis vähem tuntud, privaatsemat ning “rikkumata” otsingumootorit DuckDuckGo. Selle loojad lubavad, et nende otsingumootor ei jälgi ega analüüsi kasutajate harjumusi, ning otsingutulemused ei sõltu teie asukohast ega sellest, mis teile meeldib.  Pardiotsingu saab sisse lülitada, kui tuhnite veidi seadetes: Settings > Safari > Search Engine ning sealt valite sobiva otsingumootori.

efjcgkm8bcbqa9tk0tpu

7. Saab asukoha põhised teavitusi

Apple jälgib iPhone’i kasutajate igat sammu, kuid Õunafirma sõnul on see tehtud kasutajate mugavuse tagamiseks. Näiteks kui te asute  kohviku läheduses, siis seadme lukuekraanile tekib ikoon, mis viib kasutaja kohviku kodulehele võib avab vajaliku rakenduse.

onc0ycbqmvfsydgqvn4f

8.Saab reklaamiagentuure kiusata

Meediumipöörduse juhtimise aadress, rohkem tuntud kui MAC-aadress on seadme võrgukaardile tootja poolt omistatud unikaalne riistvaranumber. Kui telefon otsib võrku, millega ühenduda, saadab ta igale WiFi pääsupunktile koos andmepaketiga ka seadme MAC-aadressi. Nende andmete põhjal saavad reklaamiagentuurid ja muud asjast huvitunud isikud jälgida nutiseadmete omaniku marsruuti, maitse ja brändieelistusi, ning ka muud põnevat infot, mille pealt saab tulu teenida.

Näiteks, kui seade võtab tihtipeale ühendust mõne teatud rõivapoe WiFi-pääsupunktiga, siis turundusosakond teeb järelduse, et seadme omanikule meeldivad ühe teatud brändi riided ning hakkavad temale veebilehtede reklaambännerites ette viskama teatud brändiga riiete reklaami.

change-mac-address

iOS 8 oskab saata pääsupunktidele suvaliselt genereerituid MAC-aadresse ning näitab õiget koodi vaid siis, kui telefoniomanik otsustab WiFi-võrguga ühenduda. See teeb reklaamiagentuuridele ning turundusosakonnale elu keerulisemaks, kuna kasutajate ostuharjumusi pole võimalik enam MAC-aadressi alusel kindlaks teha. Kuid see ei tähenda, et iSeadmete omanikud on nüüd jälitamissüsteemide jaoks nähtamatud, ning isegi Apple võib teada saada teie asukohast ning teid suunatud reklaamiga pommitada.

 

Tegemist on minu isikliku TOP 8-ga, te ei pruugi leida siit neid funktsioone,  mis teile meeldivad. Kui teil on mõni isiklik lemmik uue iOS-i funktsiooni, mis Androidi-fännid kadedaks teevad, siis palun kirjutage sellest kommentaaridesse!

Allikad:

Gizmodo  iOS 8: The Best Hidden Features

Maclife 50 iOS 8 Tips and Tricks

Lifehacker Top 10 Secret Features of iOS 8

The Verge The best iOS 8 features you may not know about

Lisalugemist

TechnoBuffalo Täielik nimekiri iOS 8 funktsioonidest

 

 

Advertisements

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s