Kuidas leida kadunud Õuna seadet?

mis_kuidas1

Statistika näitab, et pikanäpumeeste lemmiksaagiks on viimaste aastate jooksul olnud Apple’i AiFõunid. See on ka arusaadav, kuna isegi kasutatud Apple-foni eest saab pandikas või Okidokis kätte üsna viisaka rahasumma. Kuid  mida tuleb teha selleks, et oma jalutama läinud iSeade üles leida?

Kuidas leida seade kasutades funktsiooni Find my iPhone?

Praktiliselt igas Apple’i tootes, millel on ühendus iCloud‘ga, on sisse ehitatud funktsioon Find My, mis võimaldab seadme asukoha kindlaks määrata WiFi või mobiilsidevõrgu abil.

find-130822

Kuigi App Store‘s on olemas rakendus nimega Find My iPhone ei pea see ilmtingimata kaduma läinud seadmes olema, selle leidmisele äpp suurt kuidagi kaasa ei aita. Küll aga kui sul on mitu iSeadet, näiteks iPad ning iPhone ning üks neist läheb kaduma, saad sa käesolevas seadmes oleva Find My äppiga  kaotsi läinud vennikese asukoha määrata ning anda sellele käsklusi.  Kui aga sul teist iSeadet pole, võid otsimiseks kasutada iCloud’i kodulehte, mis toimib igal OS’l ning platvormil. Kuid selleks, et kallis aparaat saaks pilveteenuse abil leitud, tuleb eelnevalt seadmes teha mõningad seadistused.

Enne kui seade kaduma läheb:

Selleks, et varguse või kaotsimineku korral oleks seadme leidmine lihtne, tuleb sul avada Seaded. Seejärel lülita  iCloud’i sättete sakis sisse funktsioon Find my iPhone/ iPad. Kui sinu aparaadil jookseb iOS 8, siis oleks mõistlik ka sisse lülitada valik Send Last Location. See funktsioon märgib kaardil ära asukoha, kus seadme aku tühjaks sai, mis on kasulik info seadme otsingutel.

enable-find-my-iphone-or-ipad-on-ios-7

Macbook’idel tuleb sul avada seaded (System Preferences). Avanenud aknas vajuta iCloud’i ikoonile ning seejärel lisa linnuke valikule Find my Mac.

mac-os-x-mavericks-enable-icloud-find-my-mac

Paroolid, mis on seotud sinu iCloud‘ga on väga tähtsad. Palun loo nende jaoks korralik ning meeldejääv salasõna. Juhul kui vargapoiss saab sinu seadmele ligi ning iCloud’i kontole, saab ta probleemideta masina pilveteenusest lahti ühendada  ning sa ei pruugi oma telefoni enam kunagi näha.

Kuidas üles otsida?

Kui aparaat on jalutama läinud,  tuleb sul esimese asjana logida sisse iCloud’i lehele või avada Find My iPhone rakendus. Antud postituses lähtun ma sellest, et sa kasutad iCloud’i lehte. Avalehel vajuta ikoonile Find my iPhone.  Avanenud aknas oleval kaardil peaksid olema märgitud pilveteenusega seotud masinad. Lehe ülaosas vajuta All Devices ning rippmenüüst vali tagaotsitav seade. Juhul kui aparaat on sisse lülitatud, mobiilsidevõrgus ning internetiühenduses, peaks selle asukoht olema kaardil märgitud.  Vajutades seadme asukohale on avaneb kastike, kus on märgitud kadunu allesjääv akumaht ning kolm valikut:
iCloud_-_Find_My_iPhone

 • Play Sound
  Seade tekitab valju heli, mis aitab sul leida seadet kui see peaks läheduses olema.
 • Lost Mode/Lock Mode
  Lost Mode on omane mobiilsetele Apple’i toodetele ning lock režiim toimib Macbook’del. Kadunud režiimis seade lukustub PIN-koodiga ning sinul on võimalik jätta telefoni leidjale teade enda kontaktnumbriga. Nii saab aus kodanik aparaadi seaduslikule omanikule tagastada. Aparaat lukustub isegi siis, kui sul pole hetkel sellega ühendust. Kadunud režiim lülitub seadmel sisse niipea, kui see uuesti sisse lülitatakse. Huvitav on see, et Lost-režiimis iPhone lülitab automaatselt sisse funktsiooni Location Services (juhul kui see oli välja lülitatud), mis aitab kaasa seadme täpsemale positsioneerimisele.
  find_heroLock režiim, nagu nimigi reedab, lülitab seadme välja ning seadme taaskäivitamisel näidatakse inimesele sinu jäetud teadet ning küsitakse sinu seatud parooli. Lukustatud Macbook‘l ei saa ka mälupulgalt jooksutada muud OS’i nii et seadme lahti muukimine on suhteliselt keerukas.
 • Erase
  See valik on viimaseks õllekõrreks ning seda tasub kasutada ainult siis, kui lootus mobsik üles leida on kadunud. Erase kustutab seadmelt kõik andmed. Kui seadmele on paigaldatud iOS 7, jääb ka pärast suurpuhastust alles sinu määratud PIN-kood ning teade. Seega pole vargal võimalik seadet  lihtsasti maha hangeldada kuna teadmata PIN-koodi, pole aparaadiga midagi peale hakkata.

Juhul, kui telefon on välja lülitatud, asub teeninduspiirkonnast väljas või on telefon kavala varga poolt lennukirežiimile pandud,  tasub lisada iCloud‘s linnuke valikule Notify when found, mis saadab teate sinu e-meilile, kui seade lülitatakse uuesti sisse.

Kolmanda osapoole äppid

Lisaks Apple’i enda kaitsesüsteemile, on App Store‘s olemas ka kolmanda osapoole loodud rakendused, mis aitavad seadme otsingutele kaasa. Enamik nendest äppidest teevad põhimõtteliselt sedasama, mida ka Find My, kuid nende turvaäppide seas leidub mõni ka selline, mis teeb eriti lahedaid trikke.

Gadgettrak
Äpp, mis lisaks seadme asukoha määramisele ning selle liikumise marsruudi märkimisele oskab teha telefonikaameraga pilti interneti vahendusel.

portland_recovery_june2011

Mobile Spy
Nagu nimigi reedab on tegemist tõelise nuhiga, mis saadab kaduma läinud telefonist raporteid reaalajas sellest, kus seade asub, milliseid kõnesid tehti, milliseid sõnumeid saadeti, milliseid pilte tehti, mida vaadati jm. taolist infot.

Motion Alarm
Paneb käima häirekella juhul kui telefon on sinu seatud piirkonnast väljas. Samuti oskab see äpp ka iSeadme asukohta määrata.

 

Vaatamata sellele, mida Apple ka ei teeks ning kui halvasti ma sellesse ettevõttese ei suhtuks, tuleb tunnistada, et kaitsemehhanismide integreeritus on Õuna masinastes väga muljetavaldav.

Kuigi Find My funktsioon on üsna lahe omal viisil, ei tohiks siiski täielikult selle peale lootma jääda. Sul tuleks siiski kirjutada avaldus politseisse ning enne seda  kindlasti kirja panna ka aiFööni IMEI-kood (Selle leiad Settings => General => About).
stolen-iphone-robber

Kui sa leiad Find My iPhone’i abil oma vara asukoha, siis PALUN ÄRA MÄNGI KANGELAST ning ära ürita seda iseseisvalt tagasi saada. Sa võid küll teada kus on sinu aparaat ning koduhoovis võis sinu  hüüdnimeks küll olla Raudrusikas, kuid vaatamata sellele,  ei pruugi sa masinat tagasi saada. Kui sa lähed telefonile järgi võib selle uus omanik olla vaenulikult meelestatud ning  võib sind ka rünnata. Juhul, kui sina  oled  vargapoisist tugevam,  võid sa tema karistamisel üle piiri minna ning siis oled juba sina samasugune kurjategija nagu varas ise. Seega on kõige mõistlikum tegu kogutud info politseile edastada ning oodata, kuni nemad oma tööd teevad.

Kas sina oled kunagi iPhone’i vargusega kokku puutunud? Milliseid vahendeid sina kasutasid selle leidmiseks? Kas sa said selle tagasi? Palun jäta kommentaare! Ning kui sulle meeldis see artikkel, siis palun jaga seda postitust endale meelepärases sotsvõrgustikus.

Allikad

How-To Geek How to Track, Disable, and Wipe a Lost iPhone, iPad, or Mac

Know Your Mobile Lost iPhone? Here’s What You Need To Do

Trendblog How to track your lost iPhone or iPad without a tracking app

Time Lost Your iPhone? Here’s How to Find It

WikiHOW How to Find a Lost iPhone

Advertisements

One thought on “Kuidas leida kadunud Õuna seadet?

 1. Pingback: 5 moodust, kuidas varastatud tehnikaga raha teenida | tehnikarott

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s