3 viisi kuidas Androidi ekraanilukust mööda hiilida

Inimese mälu on selline salakaval asi, mis toimib siis kui see pole oluline ning kriitilistel hetkedel kipub see alt vedama. Sa võid ju mäletada oma põhikooli aastate lemmiklaulu sõnu, kuid näiteks alles paar nädalat tagasi määratud parool võib olla lootusetult meelest läinud. Kui sul on meelest läinud Androidi ekraaniluku kombinatsioon, saab aparaati edaspidi kasutada ainult ehk  kaminakaunistusena. Kuid keegi vast ei taha mitmesaja eurost nutiseadet niisama lebama jätta. Kuidas aga aparaati sellisest kurvast saatusest päästa  ning turvalukku teadmata seadet lahti lukustada?

Käesolevas postituses tutvustan sulle 3 meetodit seadme Androidi ekraanilukust mööda hiilimiseks: alustades ohutust ning lihtsast lõpetades üsna ekstreemse lahendusega.

TÄHELEPANU!!!

Tegemist on õppe eesmärgil loodud materjaliga. Artikli autori ega Tehnikroti blogi  eesmärgiks ei ole küberkuritegevuse propageerimine. Juhul kui sul tekib tahtmine omandatud teadmisi rakendada kuriteo sooritamiseks, loe tähelepanulikult Eesti vabariigi kriminaalkoodeksi 14. peatükki. Kaebuste või küsimuste tekkimisel pea nõu vangis istunud naabrimehega.

1. Kasuta Google’i kontot

Androidi opsüsteemi on sisse ehitatud  lihtne viis seadme lahti lukustamiseks juhuks, kui musterlukk või PIN on meelest läinud.  Kui sa oled sisestanud vale lukumustri 5 korda jutti, blokeerub seade 30 sekundiks ega lase sul sel ajal mingit kombinatsiooni  valida. Selle poole minuti jooksul püsib lukuekraani alumises osas nupp Forgot Pattern ja Backup PIN. Viimane neist võimaldab sul masina lahti blokeerida tagavara PIN-koodiga, mille sa määrasid seadmele lukukombinatsiooni valides.

Screenshot_2015-05-14-14-33-16

Forgot Pattern’ile vajutades avaneb kaks lahtrit, kuhu sisestades antud seadmega seotud Gmail’i aadressi ning parooli, lukustub aparaat lahti. Sisse lülitatud  seadmes avaneb kohe ka Sättete rakendus, kus saad määrata seadmele uue lukustusmehhanismi.

2. Kasuta Androidi arendustarkvara

See meetod on  keerukamat sorti ning sobib eelkõige neile, kes käsukoodi nähes teadvust ei kaota. Praktiliselt igat Androidi saab lahti lukustada ühendades seadme USB-kaabli kaudu arvuti ning andes kompuutrile paar käsklust.

NB! Selleks, et antud trikk toimiks peab seadmel olema sisse lülitatud funktsioon USB Debugging (Settings => Developer Options => USB debugging)

1. Lae alla Android’i arendustarkvara ning vajalikud draiverid, juhul kui need pole veel arvutisse paigaldatud.

2. Ühenda aparaat USB-kaabli kaudu arvutiga.

3. Ava arvutis käsurea protsessor ning kirjuta sinna järgnev (ära unusta iga käsu järel sisestusklahvi vajutada):

 cd\
cd android-sdk\platform-tools\
adb devices
 

Pärast viimast käsku peaks ekraanile ilmuma suvalises järjestuses tähed ning numbrid, mis annab märku sellest, et  kontakt seadmega on loodud.

4. Sisesta järgnevad käsud:

adb shell
cd /data/data/com.android.providers.settings/databases
sqlite3 settings.db
update system set value=0 where name=’lock_pattern_autolock';
update secure set value=0 where name=’lock_pattern_autolock';
update system set value=0 where name=’lockscreen.lockedoutpermanently';
update secure set value=0 where name=’lockscreen.lockedoutpermanently';

.quit
 

5. Taaskäivita seade.

Seadet uuesti sisse lülitades tervitab sind jälle lukuekraan, kuid ära kohku. Sisesta suvaline muster (sellest saab uus musterlukk ) ning seade ongi sinu päralt.

3. Lähtesta tehase seaded

See on küll lihtsam kui eelnev moodus, kuid samas on tegemist kõige ekstreemsema viisiga seadmele ligi pääsemiseks. Seda meetodit kasutades tehakse seadme mälu täiesti puhtaks. Seega tuleb seda viisi kasutada ainult kõige äärmisel juhul, siis kui teiste meetoditega seadet lahti lukustada ei õnnetunud.

1. Lülita seade välja

2. Sisene andmetaaste režiimi. Selleks tuleb sul üheaegselt hoida all kodunuppu, heli vähendamise klahvi (Volume down) ning sisselülitamise nuppu. Mõne aja pärast avaneb DOS-i kasutajaliidesega sarnane menüü.

BF0B4875-EE0D-46F5-9E71-C3DB395CD546

3. Avanenud aknas liigu kasutades helireguleerimise klahve valikule Wipe Data / Factory Reset.

4. Valiku kinnitamiseks vajuta sisselülitamise nuppu, seejärel vajuta valikule Yes ning vajuta jälle sisselülitamisenuppu.

5. Seadme mälu lähtestamiseks kulub  mõnda aega. Kui protsess on lõpule jõudnud vajuta nupule reboot system now.

Pärast seda, kui seade on taaskäivitunud, ei pea sa enam lukuekraani sisestama.

Kas sina tead ka mõnd muud viisi Androidi lukuekraanist mööda hiilimiseks? Palun kirjuta sellest kommentaarides! Kui sulle meeldis see postitus, siis ära unusta seda endale meelepärases sotsvõrgustikus jagada.

Allikad:

Joy of Android How To Unlock Android Phone If You Forget the Password Or Pattern Lock

Mobile Tweaks How to Unlock Android Phone Lock Pattern Without Factory Reset

Advertisements

4 thoughts on “3 viisi kuidas Androidi ekraanilukust mööda hiilida

  1. “Selleks tuleb sul üheaegselt hoida all kodunuppu, heli vähendamise klahvi (Volume down) ning sisselülitamise nuppu.” — Mõningatel mudelitel hoopis heli suurendmise klahv. Vastasel juhul satub hoopis teise kohta. (Kontrollitud!)
    Minult taheti lisaks miskit parooli, aga klõpsasin suvalisi numbreid sisse, kuni tuli teade, er andmed SD-kaardilt võivad kaduda. Olin nõus, kuna SD-kaarti polnud sees. Siis toimus täielik reset ja reboot. Korras!

  2. Lähtestasin tehase seaded. Pisut pusimist, ja Samsung nõustus jälle koostööd tegema. Laenasin suvel lapsele laagriajaks telefoni. Kasutas oma kaarti, ja pani peale ekraaniluku. Kaardi võttis peale kasutamist välja ja unustas ka parooli numbrikombinatsiooni.

    • See mingi privaatsus parool, eks? Mul ka seesama millegipärast, kõik jumalaparoolid, mida olen kasutanud, on proovitud. Lihtsalt ei lase mööda. No nagu What, eksole?

  3. “…üheaegselt hoida all kodunuppu, heli vähendamise klahvi (Volume down) ning sisselülitamise nuppu.” Kui kodunuppu füüsiliselt pole (vaid ekraanil), kuidas siis lähtestada?

Kirjuta kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s